Ból nóg, drętwienie, pieczenie

Witam!

Od około 2 miesięcy leczę się na cukrzycę. Do momentu jej wykrycia nogi mi lekko drętwiały, trochę bolały, pod stopami paliły. Od momentu gdy stwierdzono u mnie cukrzycę, zmieniłem sposób żywienia, wprowadziłem ruch, otrzymałem leki, poziom cukru dość szybko się unormował. Codziennie staram się przynajmniej 30 minut poświęcić na bieganie jednak staje się to już niemożliwe z racji tego, że nogi strasznie mnie bolą (zwłaszcza pod stopą w okolicach poduszek), czasami po przebudzeniu się nie mogę na nie w ogóle stanąć, tak jakbym miał jakieś zwyrodnienia na nich lub coś podobnego, z czasem gdy to rozchodzę już mniej to czuję. Ponadto nogi nie mogę utrzymać w miejscu , muszę nimi często ruszać, strasznie momentami pieką. Od poduszek do palców w obu stopach mam zdrętwiałe pole, tzn czuje palce ale dużo gorzej od pozostałych części stopy. Przez nogi nie mogę spać, chodzę strasznie przemęczony. Smaruje jakimiś maściami przeciwbólowymi ale nie bardzo to pomaga, kupiłem również restonum ale też nic nie daje. Od lekarza rodzinnego dostałem skierowanie do neurologa ale bardzo długo się czeka. Mam wrażenie że od momentu wykrycia cukrzycy i od momentu gdy zacząłem trochę się ruszać nogi z tygodnia na tydzień coraz bardziej odmawiają posłuszeństwa. Nie wiem co mam już robić, boje się że razu jednego wstanę i nie będę mógł chodzić, co to może być?

Grzegorz 2017-07-09, 06:18