Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Prośba o nagrania rozmów osób z chorobami neurodegeneracyjnymi

Prośba o nagrania rozmów osób z chorobami neurodegeneracyjnymi

Witam wszytskich. Mamna imię Agata i od trzech miesięcy pracuję jako opiekun usług specjalistycznych w MOPSie, gdzie mam kontakt z podopiecznymi o różnym typie zaburzeń. Jestem ponadto studentką ostatniego roku logopedii i przygotowuję się do egzaminu magisterskiego. W związku z praca magisterską prowadzę badania nad komunikacją z osoabami z chorobami neurodegeneracyjnymi. Analizuję nagrania rozmów z chorymi. Zależy mi głównie na tym by były to spontaniczne rozmowy przeprowadzone z bliskimi chorego, rodziną znajomymi, klekarzami itd. W związku z tym zwracam się z prośbą do wszystkich osób które maja kontakt z chorymi (zespoły otępienne, Alzheimer, Parkinson itp.) o udostępnienie mi takich nagrań (nagrania mogą być zrobione telefonem komórkowym) trwających kilka minut. Informavkje o podopiecznym jakie mnie interesują to rodzaj zaniurzenia, czas trwania, wiek, i płeć. Będę wdzęczna za każdą pomoc i chętnie podzielę się wynikami badań. Podaję mój adres na który można przewsłać nagrania : Dziękuję z góry i serdecznie pozdrawiom. Agata

Agata 2011-02-15, 12:30