Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Problemy z koncentracją przy patologicznym zapisie EEG

Problemy z koncentracją przy patologicznym zapisie EEG

Witam serdecznie mam strasznie duze problemy z koncentracja, do tego stopnia, ze ciezko mi sie wypowiedziec, ogolnie zapanowac nad wlasnymi myslami, nieustannie zapominam o czym przed sekunda myslalem i bardzo ciezko jest mi to sobie pozniej przypomniec... :( wybieram sie niedlugo do lekarza, lecz chcialem zaspokoic ciekawosc, ktora nie pozwala mi o niczym innym myslec. zdaje sobie sprawe ze wywiad jest elementem ktory jest nieodzowny od postawienia diagnozy aczkolwiek ktos moze chociaz przynajmniej w przyblizeniu wesprze mnie pomagajac okreslic mozliwe powiklania lub po prostu chociaz wykluczyc co napewno w tym przypadku nie stanowi zagrozenia. Tak wiec nie rozwkajac juz duzej zbednych wersow podaje opis badania:

Czynnosc podstawowa nieregularna, utworzona z czynnosci alfa9-19,5 Hz do 50-70 uV w odprowadzeniach ciemieniowo potylicznych i powtracanych licznie, glownie nad przednim obszarem mozgu, niskonapieciowych fal wolnych theta 5-7 Hz wspolwystepujacych z seriami niskonapieciowej czynosci beta. R.z obecna. Na tym tle w okolicach czolowo - centralno-potylicznych obustronnie a czasem w sposob uogolniony pojawiaja sie nielicznie 0,5 - 1s. grupy fal wolnych 4-7Hz, o amplitudzie jak tło zapisu lub nieco wyzszej - do 70 uV. Hw i Fs nie aktywuja zmian. Zapis nieprawidlowy. Slabo wyrazone zmiany w okolicy czolowo centralno skroniowej obustronnie z zaznaczona tendencja do uogolnienia a postaci nielicznych, w/opisanych fal theta o amplitudzie czasem wyzszej od tla zapisu oraz zmiany dotyczace czynnosci podstawowej - nieregularnej, o wysokim indeksie fal wolnych theta nad przednim obszarem mozgu.

jak dla mnie brzmi to odrobine tajemniczo :) dlatego tez bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos przedstawil mi swoje hipotezy. bede niezmiernie wdzieczny, z gory dziekuje poswiecony czas i wlozony w napisanie odpowiedzi wysilek. pozdrawiam serdecznie Michal

Michal 2010-10-31, 22:50