Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Problemy z koncentracją, liczeniem, zapamiętywaniem, rytmem dnia a encefalopatia wątrobowa

Problemy z koncentracją, liczeniem, zapamiętywaniem, rytmem dnia a encefalopatia wątrobowa

Witam,
od 21 lat (od zawsze) choruje na wzw typ B, do ok 13 roku chorowałem na wzw typ C. Leczyłem się intereferonem, lamiwudyną oraz entekawirem (obecnie).
Obserwuję u siebie pewne objawy podobne do objawów enecefalopatii wątrobowej. Pojawiły się one w okresie, kiedy nie byłem leczony (byłem jeszcze niepełnoletni - wykorzystałem wszystkie leki dostępne dla niepełnoletnich). Co za tym idzie moje wyniki były złe - zarówno wątrobowe jak i ilościowe wirusa. Objawy, które u siebie dostrzegłem to: problemy z koncentracją, liczeniem, zapamiętywaniem, problemy z rytmem dnia (tzn. nie mam problemu z zasypaniem, ale nigdy nie jestem śpiący ani wyspany), rano po obudzeniu nieprzyjemny smak (również zapach?) w ustach, gorzko-kwaśny, ciężko opisać. Dodatkowo najbliższe mi osoby dostrzegły zmiany w zachowaniu (duże).

Stąd moje pytania: czy to może być własnie ta choroba? Co powinienem zrobić, gdzie się udać, jakie badania mogę zrobić samemu?

Dodatkowo: byłem u lekarza 1 kontaktu (*nie ma takiej choroby*), próbowałem się skonsultować z lekarzem prowadzącym moje leczenia przeciw wzw typ b (*to naturalne w twoim wieku*). Wiem, że dla osób postronnych mój problem może być niezauważalny, ale dla mnie jest widoczny - kiedyś wygrywałem olimpiady przedmiotowe, dostałem się na najbardziej oblegane studia w kraju - a teraz mam problemy z liczeniem i abstrakcyjnym myśleniem.

Proszę o pomoc, informację, rady

Kuba 2011-12-07, 11:26

Dobrze byłoby skonsultować się z neurologiem osobiście. Jeśli wyniki badań laboratoryjnych krwi a także wynik badania neurologicznego będą wątpliwe zostanie Pan skierowany na diagnostykę, badania psychologiczne. Wątroba to główna fabryka organizmu, jeśli jest niesprawna odbija się to na innych narządach, może dochodzić do encefalopatii.

neuron 2011-12-10, 17:29