Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Powolna utrata pamięci przy owalnej strukturze płynowej w hipokampie

Powolna utrata pamięci przy owalnej strukturze płynowej w hipokampie

Dzis odebrałam wynik 5 rezonansu. Wynik nadal niejednoznaczny.w prawym hipokampie owalna struktura płynowa z niewilkim objawem masy w wymiarach 6 mm, Róg skroniowy *miernie*poszerzony. Wplacie spoidła wielkiego ognisko malacji 5x2 mm, w obrebie szyszynki 5 mm torbiel. reszta w normie. Objawy epilepsja, ale juz 30 lat (objawy od ok 10 m-cy powolna utrata pamieci,zaburzenia równowagi, sporadycznie ataki depresji, od niedawna ból lewej strony klatki persiowej i ramienia). Lekarze nie wiedza co mi jest.Robiłam spektroskopię dyskretny wzrost CHo wyrazny spadek NAA, niewielki zwrost mI

Ela 2010-11-26, 14:17

Powolna utrata pamięci związana jest ze zmianą znajdującą się w hipokampie. Nie wiem z czym powiązać ból w klatce piersiowej i ramienia. Może warto wykonać w tym celu rtg odcinka szyjnego kręgosłupa. Czy występują nieprawidłowości w badaniu neurologicznym? Padaczka jest wynikiem opisanych zmian?

neuron 2010-11-29, 19:19

W badaniu neurologicznym lekarz stwierdza lekki lewostrony niedowład.
Padaczke mam 30 lat, nigdy nie robilam rezonansu. Na początku tego roku zrobiono mi rezonans i okazalo się, ze mam ziane w prawym hipokampie. Kilka opinii, jedna nawet,ze to glejak włokienkowy. W tym miesiacu juz mialam 4 napady padaczki, gdzie norma to 1-2 razy.
zmiana ma niewielki objaw masy, podobno stwardnienie hipokampa, nie ma masy.
Moze to zmiana (stwardnienie hipokampa) jest przyczyną padaczki, a moze to zmiana rozrostowa i stad objaw niedowldu, bolu w klatce itp

ela 2010-12-23, 18:28

Napady padaczkowe prawdopodobnie są związane właśnie z tą zmianą i objawem ucisku jaki powoduje. Niedowład lewostronny to także skutek tej zmiany. Na podstawie tych danych trudno faktycznie rozróżnić czy to stwardnienie hipokampa czy jednak zmiana rozrostowa. Na pewno wymaga Pani dalszej opieki i diagnostyki.

neuron 2010-12-30, 21:12