Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Poważne problemy z koncentracją, obolałość i przemęczenie

Poważne problemy z koncentracją, obolałość i przemęczenie

Witam !

Od dwóch lat mam poważne problemy z koncentracją, czuję się bardzo obolały i przemęczony. Czuję się tak jakby mi brakowało sił w mięśniach całego ciała, a do tego pojawiają się takie chodzące drgania po całym ciele. Do tego jakby mam mniej wyostrzony wzrok i po prostu jestem cały czas wyczerpany. Badania krwii w normie, jedynie poziom witaminy D3 jest bardzo niski 22 ng/ml.
Zlecono mi tomografię głowy, oto wynik :

,,W strukturach mózgu i móżdzku zmian ogniskowych nie spostrzeżono. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Niewielkiego stopnia poszerzeni przestrzeni podpajęczej nad płatami czołowymi. Kości pokrywy czaszki bez zmian.**

Czy to może być podejrzenie SM ? Czy warto robić MRI głowy?
Neurolog powiedział, że teoretycznie nie, ale nie wiem sam co mam robić, męcze się z tym już bardzo długo i nie ma postępu.

Pozdrawiam !

Karol 2012-07-10, 08:59

Tomografia głowy jest prawidłowa. Ważny jest wynik badania neurologicznego, który w zasadzie jest podstawą do poszerzenia ewentualnie diagnostyki neurologicznej. Same opisywane objawy mają wyraz subiektywny i raczej nie wskazuje na SM.

neuron 2012-07-10, 18:21