Ociężałość umysłowa i apatia

Witam,
Mój problem jest dosyć złożony, mam nadzieje, że niczego nie pominę.

A więc głównym problemem który mi doskiwera jest ocięzałość umysłowa. Nie dotyczy to tylko nauki - chociaż tutaj też mam problemy z koncentracją, rozumieniem czytanego tekstu, przyswajaniem wiedzy, zapamiętywaniem. Bardziej doskwiera mi to uczucie w życiu codziennym - gdy z kims rozmawiam odpowiadam bardzo prostymi, lakonicznymi na siłe składanymi zdaniami, bo zazwyczaj nie wiem co odpowiedzieć.
Wydaje mi się, że towarzyszy temu tzw. Fog Brain

Wydaje mi się, że wynika z tego ciągla apatia. Bo nie mogę *używać* swojego umysłu. Mam przez to trudności z nawiązywanie i utrzymywaniem kontaktów (nie wynikający z lęku). Jak już wspomniałem mam tez problemy np. w czytaniu, rozumeniu słów albo koncentracji na filmie który oglądam.

Towarzyszy temu także troche objawów fizycznych - ciągłe zmęczenie, brak sił i energii, duszność (spiromateria słaba, rtg w normie) - czuje jakby coś mi blokowało klatke piersiowa na wysokości żeber czyli pewnie chodzi o mięśnie międzyżebrowe. Do tego jeszcze *śnieżenie optyczne* przed oczami.

Dodam jeszcze, jeśli ma to znaczenie, że w dzieciństwie miałem porażenie mózgowe i rehabilitacje, ale była to lekka postać bo dzisiaj jestem sprawnym człowiekiem (chociaz zastanawiałem się czy z DPM nie ma związku ta blokada mięśni międzyżebrowych).

M. 2011-05-15, 09:59