Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Nieregularna czynność podstawowa theta w EEG a problemy z koncentracją

Nieregularna czynność podstawowa theta w EEG a problemy z koncentracją

Nieregularne czynność podstawowa tgeta 6-7c/s o ampl. do 30uV. symetryczna synchroniczna, słabo zróżnicowana przestrzennie. Okresowo widoczny jest niewielki narzut niskonapiąciowej czynnośći szybkiej .
na wszystkich odprowadzeniach widoczne są fale theta o ampl. podobnej lub nieco wyszej od tła.
W czasie HV obserwuje się podwyszenie ampl. zapisu do 40uV, lepszą jego organizację oraz przeważa wówczas czynność alfa 8c/s Po za tym HV nie zmienia w sposób istotny zapisu. RZ brak
WNIOSEK zapis z niewielkimi zmianami o charakterze uogólnionym bez cech napadowych.
eeg bylo robione z powodu problemow z koncentracja i zaburzeniem funkcji poznawczych.

Radko 2012-04-23, 21:35

Na podstawie wyniku badania nie ma podstaw do rozpoznania padaczki, warto jednak skonsultować się jeszcze z neurologiem. Czy wykonano badanie neuroobrazowe ?

neuron 2012-04-25, 21:00

Wykonano i **stwierdza sie prawidlowy obraz mozgowia i przestrzeni mozgowo rdzeniowych**
Czy to oznacza jakis niedorozwoj umyslowy?

Radko 2012-04-26, 01:09

Trudno wypowiadać się tylko w oparciu o wynik EEG, warto udać się jeszcze do neurologopedy.

neuron 2012-05-01, 10:37

Co to jest ten neurologopeda i po co do niego ?

Radko 2012-05-01, 19:00

Pod kątem oceny zaburzeń. Neurologopeda może ocenić funkcje wykonawcze mózgu, a także ocenić czy występuje np. upośledzenie umysłowe.

neuron 2012-05-20, 18:11

A wystarczy na te badania jedna wizyta? bo do najbliszego neurologopedy to troche daleko mam. i ile taka wizyta kosztuje?

Jak tak przegladam internet to trafiaja mi sie sami neurologopedzy w leczeniu wad wymowy przy uszkodzeniach mozgu. a ja umiem mowic ...

Neuron czy mozna sie z toba skontaktowac inaczej jak po przez forum?

Radko 2012-05-21, 02:21

Neuron chcialbym ci wyslac zdjecia z rezonansu, i jeszcze czy moglbys mi podac wszystkie mozliwosci tego wyniku eeg ?

Radko 2012-06-21, 20:19