Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » MR mozgowia - bruzdy korowe, szczelina miedzypółkulowa, torbiel pajeczynowki

MR mozgowia - bruzdy korowe, szczelina miedzypółkulowa, torbiel pajeczynowki

Witam,

mam 28 lat i od okolo 3 miesiecy mam problemy z pamiecia, zaburzenia koncentracji oraz stany depresyjne i lekowe. Ponadto odkad pamietam mam klopoty z rownowaga (nie umiem jezdzic na rowerze) oraz szumy uszne. Testy psychologiczne przeprowadzone w poradni wykazaly, ze funkcjonuje jako osoba z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi.

Czy wymienione objawy sa wynikiem zmian w mozgu ? Czy moze jest to kwestia natury psychologicznej ?

Bardzo prosze o komentarze.

Oto opis rezonansu magnetycznego z 19.03.2014:

MR mozgowia bez kontrastu.
Wykonane w obrazach i sekwencjach: T2 TSE trans, T2 TIRM trans, coro i sag, T1 TSE trans, DWI, T2 ciss CPA, sekwencja TOF.
Kilka bardzo drobnych hypersygnalowych zmian ogniskowych w istocie bialej podkorowej sklepienia mozgu - zmiany leukomalacyjne niespecyficzne. Nie ujawniono cech restrykcji dyfuzji w obrazach DWI.
Nie stwierdzam obecnosci innych zmian ogniskowych ani innych zmian sygnalu / w tym cech efektu masy / w obrebie mozgowia ponad- i podnamiotowego.
Zroznicowanie istota biala - istota szara korowa i podkorowa prawidlowe.
Przestrzenie plynowe okolo-mozgowe podpajeczynowkowe nieco poszerzone glownie w zakresie sklepistosci mozgu - strefy platow czolowo-ciemieniowych: LEKKO POSZERZONE BRUZDY KOROWE oraz SZCZELINA MIEDZYPOLKULOWA miejscami do 8-10 mm. Zbiorniki podstawy mozgu oraz okolo mozdzkowe o nieco zwiekszonej objetosci, lecz prawidlowych zarysach, bez efektu masy. TORBIEL PAJECZYNOWKI wielk. ok 12x20x30 mm w okolicy przysrodkowej bieguna predniego plata skroniowego lewego, lekko modelujaca ten plat.
Uklad komorowy szerokosci w normie, nieprzemieszczony, symetryczny. Struktury nerwowe w katach mostowo-mozdzkowych oraz obraz struktur ucha srodkowego i wewnetrznego na skanach cienkowarstwowych prawidlowe.
Struktury naczyniowe oraz zatoki zylne mozgowia bez anomalii. Tetnice mozgowe bez zmian patologicznych.
Oczodoly, zatoki oboczne nosa w zakresie uwidocznionym bez zmian.

Adam 2014-03-28, 23:00