Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Luki w pamięci przy skoliozie, niedosłuchu i po pobiciu

Luki w pamięci przy skoliozie, niedosłuchu i po pobiciu

Witam.Mam 31 lat ,jestem mamą 3 dzieci,szczęsliwą żoną od 10 lat...Nasza sytuacja materialna nie wyglada dobrze,ale jesteśmy razem i to najważniejsze,radzimy sobie.Natomiat ja mam problem...Nie pamietam wydarzeń z przed np.miesiąca...nie mówiąc o pierwszej randce z mężem 10 lat temu...Nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem,ale 11 lat temu pobił mnie chłopak,miałam obdukcję lekarską,ale w szpitalu nie byłam..Miałam potłuczoną głowę...Poza tym od dziecka nie słyszę na lewe ucho(nie wiem dlaczego) i mam skoliozę..Czy któryś z tych czynników może mieć wpływ na moje luki w pamięci?Jest to bardzo męczące....Dziękuję

Patrycja 2011-04-12, 19:45

Przebyty uraz głowy mógł mieć wpływ na zaburzenia pamięci. Należy mieć to na uwadze. Nie mniej jednak należy wykluczyć inne przyczyny, szczególnie jeśli w Pani rodzinie występowały choroby neurologiczne lub choruje Pani na coś przewlekle. Najlepiej zgłosić się do poradni neurologicznej, po wstępnej diagnostyce będzie wiadomo jak nasilone są zaburzenia pamięci, z czym mogą się wiązać i jak i czy w ogóle da się je leczyć.

neuron 2011-04-13, 19:07