Leczenie zaniku korowego mózgowia

Podczas badania rezonansem magnetycznym stwierdzono u mnie zaawansowany zanik korowy głównie w okolicach czołowych oraz zaawansowany zanik podkorowy mózgowia. Mam 44 lata. Czy to jest groźna przypadłość. Jak postępować by się nie powiększała?














Zaklina 2011-01-24, 20:29

Zanik korowy może wynikać np. ze zmian niedotleniowo-niedokrwiennych, zespołów otępiennych. Jeśli zanik jest nieznaczny to jest to proces starzenia się organizmu. U osób pracujących umysłowo, dobrze wykształconych proces zaniku jest późniejszy i w mniejszym stopniu. Nieprawidłowe jest występowanie zaników korowych niewspółmiernych do wieku. Powinna Pani skonsultować wynik osobiście z neurologiem. W leczeniu stosuje się leki poprawiające ukrwienie mózgu, witaminy, leki nootropowe.

neuron 2011-01-25, 21:27

Mogłabyś zdradzić z jakiego powodu lekarz zlecił wykonanie rezonansu??

nowak 2011-01-27, 14:37

U mnie tez stwierdzono zanik korowy platów czołowych mam 45 lat i od roku stwierdzono schizofrenię.Jestem pod stałą kontrolą lekarzy neurologa i psychiatry i choć przyjmuje leki to stan mojego zdrowia się pogarsza i to mnie martwi.W2005 roku byłam w szpitalu na oddziale neurologicznym z bolem głowy ale niestety nic powazniejszego nie znaleziono a teraz doszły jeszcze dolegliwosci nóg są coraz słabsze ciagle mnie bola nawet myślałam że mam żylaki .Wykonałam badanie żył aparatem Doplera który tez nic nie wykazał.Mam wrazenie ze te wszystkie objawy mozna ze soba połaczyć i znaleść odpowiednia diagnozę zeby jak najwczesniej można podjąć leczenie.Jesli ktos spotkał sie juz z takimi objawami to proszę o kontakt-

Katarzyna 2011-10-25, 15:57

Kasiu koniecznie sprawdz, czy nie jestes chora na bolerioze ( choroba od ukaszenia kleszcza ).

Dorota 2012-01-03, 21:16

Zanik korowy i podkorowy jeśli jest proporcjonalny do wieku nie jest niczym niepokojącym - to proces fizjologiczny. Bóle nóg mogą wynikać ze stosowanych leków związanych ze schizofrenią. Warto udać się do lekarza POZ.

neuron 2012-01-04, 22:13