Leczenie zaburzeń pamięci

Dzień dobry,

14 lat temu uległem wypadkowi samochodowemu, w którym doznałem stłuczenia mózgu z zaznaczonym niewielkim obszarem krwotocznym w okolicy skroniowo-czołowej (za kartą leczenia szpitalnego). Skutkowało to dwutygodniową utratą przytomności i 6 tygodniowym pobytem w szpitalu na OIOMie. Po wyjściu ze szpitala przez 2 lata przebywałem pod opieka neurologa. Przyjmowałem: Nootropil 1200 2-1-0 (Następnie 600-tkę z taką częstotliwością 1-1-0), Bilobil (1-1-0), Luminal (na noc), czasowo włączony był Cavinton, Bros.
Zdaniem lekarzy postęp był duży, zważywszy na obrażenia jakie odniosłem chociaż po wyjściu ze szpitala, 1-2 godziny, np. po obiedzie pytałem, *o której będzie obiad*. Jednak musiałem przerwać studia z powodu z zbyt dużych problemów z nauką. STudia rozpocząłem ponownie w 2000 roku i ukończyłem w 2006.
Obecnie mam problemu w pracy zawodowej, które wynikają w głównej mierze z trudnością szybkiego przywoływania w pamięci niedawnych wydarzeń o odtwarzania ich przebiegu.
Czy istnieją nowe metody leczenia tego typu zaburzeń i czy pojawiły się może lepsze lekarstwa?
Dziękuję.

Marcin 2011-08-04, 12:57

Nie ma cudownego środka poprawiającego pamięć. Pana zaburzenia pamięci są pourazowe. Można starać się ćwiczyć pamięć, systematycznie i codziennie.

neuron 2011-11-07, 20:27