Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Kilkudniowe, powtarzające się zaburzenia pamięci i koncentracji, niepokój wewnętrzny.

Kilkudniowe, powtarzające się zaburzenia pamięci i koncentracji, niepokój wewnętrzny.

Witam,
obecnie mam 19 lat, od 1,5 roku zaczęły się moje problemy z pamięcią i koncentracją. W liceum uczyłam się bardzo dobrze, jednak miewałam kilkudniowe zaniki pamięci, uczyłam się a po chwili zapominałam czego się uczyłam... Do tego nie potrafiłam się skupic na najprostszych zadaniach. Żyłam jakby obok. Nie są to stany raczej na tle nerwowym ponieważ w wakacje, kiedy odpoczywam, niczym się nie stresuję, też mi się przydarzają... W tym roku miałam maturę i przydarzyło mi się to czego najbardziej nie chciałam, mianowicie zaburzenia pamięci i koncentracji powróciły. Próbowałam sobie powtórzyc niektóre informacje ale w głowie miałam pustkę, jakby te trzy lata liceum ktoś mi wymazał z pamięci... Najprostsze rzeczy sprawiały mi ogromną trudność. Do tego wszystkiego doszedł płacz, strach, wewnętrzny niepokój. Taki stan utrzymuje się kilka dni, do tygodnia. Jestem świadoma kiedy się zaczyna i kiedy się kończy, jestem wtedy kompletnie innym człowiekiem, nie potrafię się z niczego cieszyc, często płaczę.
Może warto dodać, że jakieś 2 lata temu okno spadło mi na głowę (brakowało zawiasów, a ja siedziałam pod oknem).
Niedawno ten stan znów powrócił, to już 4 raz. Poszłam wtedy do neurologa, który początkowo stwierdził depresję, a pozniej skierował mnie na badanie EEG. Kilka dni temu ten zły stan znów zniknął. Wątpię więc, że badanie EEG cokolwiek wykaże skoro teraz czuję się znów dobrze. Wiem jednak, że to nie koniec i zaburzenia pamięci i koncentracji wrócą.
Czy to może być depresja? Czy jest szansa, że badanie EEG wykaże coś pomimo że teraz jestem w dobrym stanie? Chciałabym móc wyleczyc to co mi dolega bo wiem że coś się dzieje...
Pozdrawiam.

Asia 2012-07-16, 19:36

Tak warto wykonać badanie eeg. Badanie wykonywane jest pod kątem padaczki, ewentualnie innych nieprawidłowości. Tak może objawiać się depresja. A w związku z urazem głowy warto jeszcze wykonać CT głowy.

neuron 2012-08-12, 13:28