Duże zaniki pamięci

Mam 18 lat, jednak moja pamięć zaczęła mocno zawodzić już dobre kilka lat temu. Czytanie zajmuje mi więcej czasu niż innym, gdyż często po dwa, trzy razy czytam jeden fragment. Nauka to koszmar - przykładowo 10 minut zajmuje mi nauczenie się 3 słówek, jednak gdy uczę się kolejnego, zapominam pierwszego i tak dalej. Czuję, że to mi się pogarsza i utrudnia funkcjonowanie. Nigdy nie pamiętam gdzie coś odłożyłam, nie potrafię poruszać się po moim małym mieście, ponieważ praktycznie nie mam zmysłu orientacji. Nie pamiętam jakie rzeczy do mnie należą. Kiedyś moja znajoma nosiła moją bluzkę, którą niedawno mialam na sobie i nie skojarzyłam faktu, że ją sobie pożyczyła. Nie pamiętam tego co robiłam wczoraj, potrafię obejrzeć film a po trzech dniach obejrzeć ten sam i być mocno zdziwiona, gdy ktoś powie mi, że już go widziałam. Nie mówiąc już o tym że nie pamiętam co komuś mówiłam, zapominam, że byłam z kimś umówiona i tak dalej.
Czytam dużo książek, nie odżywiam się jakoś bardzo źle, uprawiam regularnie wysiłek fizyczny. Nie poddaję się rutynie, często zmieniam trasy spacerów z psem, zainteresowania itd. Próbuję wielu rzeczy więc teoretycznie moja pamięć powinna być wyćwiczona. Co więc może być przyczyną?

Monika 2015-05-05, 09:11

No, oczywiście zapomniałam jeszcze napisać o tym że nie pamiętam imion, nazwisk, twarzy. Ostatnio zapytałam na korytarzu mojego nauczyciela od matematyki o jakieś zadanie w pascalu - byłam pewna że tak wyglądał mój nauczyciel od informatyki, po 2 latach nie potrafiłam rozpoznać ich twarzy!

Monika 2015-05-05, 09:16