Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Drgawki gorączkowe z utratą przytomności a zaburzenia rozwoju

Drgawki gorączkowe z utratą przytomności a zaburzenia rozwoju

Witam. Mam pytanie dotyczące mojej córki. Otóż 3 lata temu miała drgawki gorączkowe z utrata przytomności. Nie mielismy robionych wtedy zadnych badan diagnostycznych gdyż neurolog stwierdził ze po pierwszych drgawkach nie jest to konieczne. Córcia jest dzieckiem dość okrągłym od najmłodszych lat. Obecnie ma 4 ,8 roku i wazy 27,4 kg. Od września zaczela chodzic doprzedszkola. Dziecko ma okropne problemy z koncentracją, nie potrafi poradzić sobie z najprostszymi rzeczami( np. zna kolory na 100% a w przedszkolu nie powie poprawnie zadnego koloru). Nie potrafi współpracować z dziecmi, robi wrazenie jakby nie wiedziała co się do niej mowi. Często ma otwarta buzke. Motoryka duza i mala sa zaburzone. Ma problemy z koordynacja ruchowa. Po rozmowie z neurologiem trafilysmy na badania. EEG wynik-badanie zrobione we śnie spontanicznym. Cechy bioelektryczne snu są wyrażone. W zapisie występują liczne nieprawidłowości napadowe uogólnione z zaznaczoną przewaga po stronie lewej pod postacia 1-2 sek. wyładowań napadowych fal delta, theta, ostrych, iglic, zespołów fali ostrej z wolną, iglicy-fali o amplitudzie do 300uV. Fotostymulacja bez wpływu na zapis. ZAPIS NIEPRAWIDŁOWY. Badanie MR głowy- stopień mielinizacji odpowiedni do wieku. Intensywność sygnałów z istoty białej i szarej obu półkul mózgowych, prawidłowa. Układ komorowy nadnamiotowy nieprzemieszczony, nieposzerzony, symetryczny. Niewielka torbiel szyszynki wielkości 6,7mm w wymiarze SI. Wodociąg mózgu i komoraIV prawidłowe. Sygnały ze struktur tylnojamowych bez cech patologii. Przestrzenie podpajęczynówkowe nieposzerzone. Migdałki móżdżku w linii otworu wielkiego czaszki, z zachowaną rezerwą objętościową. Po podaniu środka kontrastowego ujawnia się niewielki, pasmowaty obszar wzmocnienia w prawym płacie czołowym, o wyglądzie niewielkiej rozwojowej anomalii żylnej. W obrazach DWI i mapach ADC nie stwierdza się ograniczenia dyfuzji cząsteczek wody zewnątrzkomórkowej. Wnioski; torbiel szyszynki, drobna rozwojowa anomalia żylna w prawym płacie czołowym, w pozostałym zakresie obraz mózgowia bez uchwytnych zmian strukturalnych. Mam pytanie czy po wynikach badan faktycznie jest wszystko ok? I czy te zmiany w eeg mogą wpływac na zaburzenia rozwoju mojej córki?

Magda 2013-05-22, 21:08