Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Drętwienie mózgu i problemy z pamięcią

Drętwienie mózgu i problemy z pamięcią

Witam, nazywam sie Dorota obecnie mam 23 lata, w wieku 13 lat miałam tzw.świnkowe zapalenie opon mózgowych i od tamtego czasu zaczęły sie moje problemy m.in* silne bóle głowy wręcz migreny, nie mogłam robić tzw fikołków na w-fie a do dziśiaj nie mogę mieć głowy moniżej poziomu ciała bądz być długo pochylona ku ziemi. Po tym zapaleniu miałam robioną tomografię komp. jednak nie podano mi kontrastu (chyba pielęgniarki się nie porozumiały ) EEG również miałam robione i oba badania nic nie wykazały więc na tym się skończyło. Dolegliwości mam nadal i to stają się dośc uciążliwe ponieważ czuję się jakbym miała cały czas głowe pod wodą:/ jak jakiś *terminator* obracam głowe i wszystko powoli wtedy sie obraca. Kiedy kucam przez dłuższą chwilę a potem wstane, bez względu na to czy zrobię to szybko czy wolno, przez jakąś sekundę drętwieje mi mózg i całe ciało a przed oczami mam ciemnośc, jakbym miała zaraz zemdleć. Z pamięcią jest tak że nie potrafię dokładnie opisać swojego poprzedniego dnia, nawet drogi jaka jechałam a jeżdze samochodem:( poprostu wiem jakby podswiadomie jak mam jechać ale nie kontroluje tego. Do tego doszło ostatnio drętwienie rąk w nocy, myślalam że może to kwestia łóżka bądz poduszki (że za mała) ale zmieniłam łóżko i poduszkę i nadal tak było.Wzrok też się pogorszył, gorzej widze z bliska, nie raz razi mnie światlo, zwlaszcza jak jest ciemno i jedzie samochód z naprzeciwka. Wyniki krwi mam dobre, tarczyca również w porządku, ciśnienie także,czekam na rezonans magnetyczny bo dostałam skierowanie, nie wiem czy jest to związane z neurologia czy może z zapaleniem zatok które raz miałam, czy może też z mieszkaniem w którym był grzyb ( ok roku w nim mieszkalam), pewnie wszystko się razem jakoś łaczy. Bardzo proszę o radę......

Dorota 2009-12-21, 22:08

Należy poczekać na wynik rezonansu magnetycznego. Takie objawy mogą wynikać również z przewlekłego zapalenia zatok. Bez dokładniejszych badań trudno powiedzieć więcej.

neuron 2009-12-22, 14:48

A czy jest takis sposob żeby sprawdzić czy to zatoki?zanim sie doczekam tego rezonansu to minie sporo czasu a to jest coraz bardziej uciążliwe */

Dorota 2009-12-22, 20:25

Witam, Pani napisze jak to się zakończyło bo mam identyczne objawy

Krzysztof 2011-07-28, 14:25

WIta cię ja mam to samo jeżeli chodzi o pamięć i te fikołki: gdzieś czytałem że te fikołki trzeba po każdym zrobić przerwę i organizm się przyzwyczaji a pomaga w tym muzyka

Alrx 2011-12-01, 13:31

W przypadku odczuwania zapachów napadowo należy wykluczyć także padaczkę.

neuron 2012-01-05, 21:30