Demencja u młodej osoby

Witam,
Od kilku miesięcy mam ogromny problem który zdominował całkowicie moje życie.Mysle ze zachorowalam na demencje.Mam dopiero 22 lata i bardzo sie boje.Nie potrafie sie na niczym skoncentrowac,mam wrazenie ze wszystko robie zle a czasem w ogole nie potrafie wykonac prostej czynnosci,gubie sie we wszystkim,przestaje rozumiec co ludzie do mnie mowia,prawie nie rozumiem tez tekstu pisanego,gdy ogladam film to tak jakbym pusto patrzyla w ekran i tak nic z niego nie rozumiem.Czuje sie strasznie i ciagle o tym mysle,boje sie ze trace kontakt z rzeczywistoscia.10 lat temu mialam powazny uraz glowy (krwiaka,polamanie czaszki,wstrzas mozgu) i byc moze jest to w jakims stopniu zwiazane z tym co teraz sie dzieje.Czy demencje da sie cofnac?zaczynam miec mysli samobojcze bo nie chce tak dalej zyc,chce sie czuc normalnie.Jestem strasznie otepiala,wszystko jest dla mnie trudne.Dodatkowo mam zanik miesiaczki,nie odczuwam poczucia sytosci i zaniklo mi poczucie rytmu w muzyce,ktore wczesniej mialam swietne.Bardzo prosze o pomoc jestem zalamana.

Natalia 2011-04-28, 20:14

Nie pozostaje nic innego jak skonsultować się z neurologiem i wykonać badanie MR głowy. Możliwe, że na Pani objawy duży wpływ ma depresja. Taką możliwość też należy brać pod uwagę. Jednak biorąc pod uwagę przebyty uraz głowy przed laty lepiej wykonać badania kontrolne.

neuron 2011-04-29, 18:10