Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Częste zapominanie, ból głowy, podwójne widzenie

Częste zapominanie, ból głowy, podwójne widzenie

Witam, w tym roku kończę 40 lat. Do tej pory jakoś nie miałam większych problemów ze zdrowiem. Jednak od pewnego czasu zaczęłam zauważać moje dziwne zachowania, symptomy? (miałam to słowo niestety nie pamiętam jakie). Od pewnego czasu zapominam wiele rzeczy, które robiłam lub chciałam zrobić np. wychodząc z pracy zamykam roletę, włączam alarm, a za 10 min nie potrafię sobie przypomnieć czy to zrobiłam, czekam przerażona na telefon od ochrony, która każe mi wrócić i zamknąć sklep; dzwonić do kogoś muszę połączyć się za pierwszym razem bo za kolejnym mogę już nie wiedzieć po co dzwonie; nie pamiętam różnych zdarzeń z dnia poprzedniego i wcześniejszego. Często w wypowiedziach brakuje mi słów, które potrafię określić ale nie wiem jak brzmią. Pracuję w systemie 12/24 i dodatkowo jestem na 4 semestrze studiów, rano często nie wiem jaki jest dzień i czy mam iść do pracy czy jechać na uczelnie (ostatnio wieczorem piszę sobie kartkę np *do pracy*). Nie wiem co się dzieje, dlaczego nie pamiętam. Zawsze byłam aktywną osobą teraz ciągle jestem nie wyspana, mam bóle stawów, bóle prawej, górnej części głowy a wieczorem zaczynam widzieć podwójnie. Czy jest ktoś, kto mógłby mi powiedzieć co się dzieje i gdzie mam się udać po pomoc?

Basia 2012-04-27, 11:49

Najlepiej udać się do neurologa, który po wstępnym badaniu, wywiadzie zadecyduje o diagnostyce. W razie konieczności zostanie Pani skierowana do Poradni Zaburzeń Pamięci.

neuron 2012-04-29, 11:44

To dobry pomysł. Warszawie poczekasz sobie nawet 8 miesięcy tak jak ja. Proponuje iść od ręki prywatnie zdrowie jest tylko jedno, a z pamięcią niema żartów. Jeżeli masz gotówkę to nie czekaj.

sebastian 2012-04-29, 12:05

Czas oczekiwania jest różny, kwestia tego jaki jest postęp choroby i występujące objawy. Można zawsze spróbować alternatywnej poradni w innym szpitalu.

neuron 2012-05-01, 09:59