Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Chwilowe zaniki świadomości, silne bóle głowy i mrowienie ciała

Chwilowe zaniki świadomości, silne bóle głowy i mrowienie ciała

Od jakiegoś czasu mam problemy z koncentracją, zawroty i bóle głowy oraz mrowienia całego ciała. Zrobiłam EEG, które wykazało artefakty mięśniowe i dominację niskonapięciowej czynności beta. Poza tym MR wykazał niedokrwienie w mózgu. Choruję też na nadciśnienie płucne. Czy ma to zwiazek z moimi objawami? Czy może to być padaczka?














Kaska30 2011-04-29, 18:42

Niestety nie umiem odpowiedzieć na Pani pytanie. Może to być padaczka. Same zmiany niedokrwienne nie powodowałyby raczej aż tak licznych objawów, ale też nie znam dokładnie zakresu zmian niedokrwiennych.

neuron 2011-05-01, 16:23

Witam, mam 29 lat.Od 2, 3 lat bardzo męczą mnie zawroty głowy, do teggo ostatnio doszły jeszcze jakieś dziwne mrowienia rąk i nóg. Ostatnio miałam robioną tomografię komputerową głowy, której opis jest następujący:
*Móżg i móżdżek bez zmian ogniskowych, układ komorowy prawidłowy, nieporzeszony.Odcinkowe zaniki kory mózgowej na wysokości robaka mózgu. Zaniki kory na sklepistości mózgu obustronnie.*
Co może oznaczać taki wynik badania?

zaniepokojona 2012-06-25, 10:24