Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Chwilowe zaburzenie pamięci z tępym bólem głowy i problemach z koncentracją

Chwilowe zaburzenie pamięci z tępym bólem głowy i problemach z koncentracją

Mam pytanie dotyczące mojego stanu zdrowia. Miało to miejsce już dwa razy. Trwało to około pół godziny -straciłam jakby pamięć, nie mogłam zorientować się gdzie jestem - trudno to mi wytłumaczyć - niby pamiętałam dokąd mam dalej iść ale nie wiedziałam w którą stronę, jak mam tam dojść, pojawił się duży wysiłek w myśleniu , ból tępy ale rozrywający głowę, zupełny brak koncentracji. Gdy to napięcie minęło przyniosło mi wielką ulgę i wszystko wróciło do normalności. Co to może być i jaka może być tego przyczyna? Obawiam się, że może pojawić się po raz kolejny. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ewa s. 2011-06-11, 12:13

Niestety trudno opierając się tylko na tym opisie podać przyczynę, ponieważ może być ich wiele, i te związane z neurologią lub przede wszystkim internistyczne choroby powikłane objawami neurologicznymi. Ważne są czynniki ryzyka tj. wiek, waga, przyjmowane leki i choroby towarzyszące. Najczęstszą przyczyną takich sytuacji może być hipoglikemia, nadciśnienie tętnicze, migrena, padaczka, choroby kardiologiczne, a nawet menopauza. Stąd radzę wpierw udać się do lekarza POZ, wykonać podstawowe badania krwi, a w dalszej kolejności wykluczyć przyczyny neurologiczne.

neuron 2011-06-12, 15:37