Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Cechy umiarkowanego zaniku korowo-podkorowego mózgowia

Cechy umiarkowanego zaniku korowo-podkorowego mózgowia

W roku 1996 wypadek komunikacyjny rozpoznanie: Status post commotionem cerebri. W roku 2007 wykonałem badanie TK - głowy wynik: wykazuje cechy zaniku korowo-podkorowego mózgowia. Badanie kontrolne 2009 roku MR głowy: cechy umiarkowanego zaniku korowo-podkorowego mózgowia. Czy zanik się powiększył się z badaniem z roku 2007? Mam 43 lata, chciałbym zaznaczyć, że nigdy nie piłem alkoholu ani nie paliłem papierosów ani żadnych używek.














mariusz 2009-10-31, 13:19

Niestety na tak zadane pytanie nie można udzielić konkretnej odpowiedzi, szczególnie w korespondencji internetowej. Należy porównać zdjęcia obu badań, czego ja nie mogę zrobić.

Tomoo 2009-11-11, 21:37

Witam czy ten wynik to początki aLzhejmera? Cechy umiarkowanego zaniku korowo-podkorowego mozgowia. Obniżenie gęstości istoty białej okolokomorowej o typie przewlekłych zmian nidokrwiennych. Ogniska hypodensyjne jąder podstawy obustronnie,srodmozgowia o typie przebytych zmian naczyniopochodnych.nie wykazano cech krwawienia srodczaszkowego. Bardzo prosze o rozszyfrowanie tego opisu bo do lekarza mamy dopiero pod koniec grudnia .mama ma 74 lata

Grażyna z 2012-11-22, 22:26