Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Cechy miernej leukoarajozy okołokomorowej i liczne obszary degeneracji naczyniopochodnej

Cechy miernej leukoarajozy okołokomorowej i liczne obszary degeneracji naczyniopochodnej

Witam
Mam serdeczną prośbę chodzi mi o interpretacje rezonansu głowy z kontrastem. Badanie było przeprowadzone u mojego taty. Ma on 61 lat.Skierował go neurolog, ponieważ tata zaczął się zapominać,stał się nerwowy,czasami jest obojętny na wszystko, jakby otępiały. Dodam jeszcze że leczy się na depresje. Artefakty ruchowe niektórych sekwencji.Cechy miernej leukoarajozy okołokomorowej.W wieńcach promienistych obustronnie dość liczne obszary degeneracji naczyniopochodnej.Liczne przestrzenie Virchova-Robina. Przestrzenie podpajenczynówkowe nieco poszerzone.Wniosek;Zmiany degeneracyjne naczyniopochodne mózgowia o miernym nasileniu. Pozostałe rzeczy są bez zmian. Bardzo prosze o pomoc. Dziekuje i pozdrawiam

Magda 2012-03-07, 20:39

Oznacza to zanik kory mózgowej na tle naczyniowym, objawy wskazują na cechy otępienia. Warto wdrożyć profilaktykę, wykonać usg tętnic szyjnych, ewentualnie wykluczyć przyczyny kardiogenne.

neuron 2012-03-10, 15:55