Forum neurologiczne » Neuroinfekcje, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych » Związek posocznicy z zapaleniem opon mózgowych

Związek posocznicy z zapaleniem opon mózgowych

Chciałabym się dowiedzieć, jaki związek ma posocznica z zapaleniem opon mózgowych. Czy jest to groźne i jakie mogą nastąpić powikłania w przypadku, kiedy osoba ma obie te przypadłości? Sprawa dotyczy mojej córki i chciałabym uzyskać dokładną informację.














Akucyk 2011-01-16, 19:39

Posocznica to ogólnoustrojowa reakcja organizmu na zakażenie spowodowane drobnoustrojem najczęściej bakterią: Pseudomonas, Klebsiellą, Escherichią, gronkowcem i paciorkowcem. Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych jest wynikiem tego zakażenia. Leczenie oprócz przyczynowego jest także zachowawcze, czyli stabilizacja stanu ogólnego. Dziecko powinno znajdować się na intensywnej terapii pod stałą opieką.

neuron 2011-01-16, 23:26

Mój synek(wcześniak 33 TC) miał pół roku jak zachorował na bakteryjne,ropne zapalenie opon rdzeniowo mózgowych i posocznicę.Zapalenie opon było powikłane 2 wodniako-krwiakami, które zostały odbarczone.Stan był bardzo ciężki,szanse na uratowanie mojego dziecka były marne a jednak się udało.Dzisiaj ma 3 lata,na razie rozwija się prawidłowo,jednak nie wiadomo jakie spustoszenie w mózgu zrobiła choroba i co będzie w przyszłości.Cieszę się każdą chwilą.Synek żyje,biega,rozmawia.Co ma być to będzie.

Laura 2011-09-25, 22:52