Forum neurologiczne » Neurologia » Zwapnienie w przedniej części sierpa mózgu i zwapnienie w szyszynce

Zwapnienie w przedniej części sierpa mózgu i zwapnienie w szyszynce

Witam. po wypadku i wizycie u neurologa odebrałem wyniki TK.

w opisie badania napisali mi :
zwapnienie w przedniej części sierpa mózgu. Zwapnienie w szyszynce.
Poza tym struktury mózgowia i zbiorniki płynowe wewnątrz czaszkowe bez uchwytnych odchyleń od stanu prawidłowego.


Chciałem sie dowiedziec czy to cos groznego i co z tym dalej powinienem zrobic














Paweł 2011-01-25, 18:59

Tworzenie się zwapnień w wymienionych miejscach nie jest żadną patologią. U większości osób z wiekiem szczególnie szyszynka ulega fizjologicznemu zwapnieniu.

neuron 2011-01-25, 19:42

Zapomniałem dodac ze mam 25 lat:(

Paweł 2011-01-26, 20:26

Ja mam 17 lat i też występuje u mnie zwapnienie przedniej części sierpa mózgu . Czy to jest groźne w takim wieku , bo z tego co czytałam to na forach podają wyniki ludzi z wiekiem 50+ ?

klaudia 2012-10-31, 15:42

Tu już cwaniacy nie powiedzą że za wcześnie i że objawami jest silny ból głowy, wymioty, zaburzenia widzenia, pamięci itd, ze jest to jeden z objawów patognomonicznych...i niestety lekarze nie chcą nic z tym robić..tylko że inni cierpią, a potem okazuje się że to były początki raka.

ela 2014-03-14, 21:12

Jestem zaskoczona! czy naprawde zwapnienie szynszynki moze być poczatkiem raka? I jeszcze jedno czy ktos ie wie jakie jest powiazanie zwapninia szynszynki z chorobami psychicznymi? pozdrawiam

Małgorzata 2014-06-19, 23:14