Forum neurologiczne » Neurologia » Zmiany ogniskowe i umiarkowane cechy restrykcji

Zmiany ogniskowe i umiarkowane cechy restrykcji

Rezonans magnetyczny:
badanie wykoonano w obrazach t1,T2 zależnych , FLAIR w płaszczyżnie poprzecznej, T2,PD zależnych płaszczyznie strzałkowej i T2 zale3znych w plaszczyźnie czołowej
prawidlowy obraz MR kory mózgowej. w istocie białej przykomoroej, prawj półkuli mózgu widoczne sa dwi zmiany o wysokim sygnale w orazach T2 i Pd zaleznych oraz sekwencji Flair o sr 7 mm i 5 mm jak w badaniu poprzednim z 29.10.2012, na pograniczu wzgorza i odnogi tylnej lwej torebki wewnetrznej stwierdza sie zmiane ogniskowa o wysokim sygnale T2 i Flair o wym 15x9 mm w obrazach DWI wykazuje ona umiarkowane cechy restrykcji dyfuzji co moze wskzc na jej podostry charakter, zmiany wczesniej nie było.po dozylnym podaniu K nie stweirdza sie cech wzmocnienia . masywne zgrubienie błony śluzowej zatok szczekowych obustronie wypełniajace całe ich ciało. gdzie mam sie zglosic lecz mnie sterydami metypretem , w szpitaalu kroplówka co dalej robic czuje sie bardzo źle lapia mnie co raz czesciej skurcze w rece nodze..... ak tak zyc lekarze nie wiedza....

Kasia 2013-12-27, 18:30