Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Zmiany demielinizacyjne w sąsiedztwie rogu potylicznego komory bocznej prawej

Zmiany demielinizacyjne w sąsiedztwie rogu potylicznego komory bocznej prawej

Witam chciałabym prosić o interpretacje wyniku MR mam ogniska zapalne byłam na oddziale neurologicznym ale nie uzyskałam diagnozy lekarze pomimo wyniku MR nie zrobili mi punkcji oprócz tych zmian wyszła mi struktura na przysadce mózgowej o obrazie gruczolaka.Lekarze niestety skupili sie tylko na guzie a ognisk nie zdiagnozowali. Oto opis:Widoczne obszary podwyższonego sygnału w sekw.T2/FLAIR w sąsiedztwie rogu potylicznego komory bocznej prawej zmiany o śr.8mm ,7mm.5mm,w sąsiedztwie trzonu komory bocznej prawej o śr.ok 2mm,w okolicy rogu czołowego komory bocznej prawej o śr ok 2mm.Po stronie lewej w sąsiedztwie rogu potylicznego zmiana o śr.ok2mm, na pograniczu korowo-podkorowym w okolicy ciemieniowej lewej drobne zmiany o śr do 2mm.Zmiany te mają najpewniej charakter demielinizacyjny.W płaszczyznach strzałkowych w okolicy dzioba modzelowatego zmiana demielinizacyjna o śr.ok 1,8mm. Bylabym bardzo wdzięczna za interpretacje lekarze cały czas mnie odsyłają od neurologa do neurochirurga a zmainy sie powiększają:(.

Sylwia 2011-07-08, 22:26

Nie napisała Pani najważniejszego, jakie występują objawy kliniczne. Bez tego trudno mi powiedzieć czy to zmiany demielinizacyjne naczyniopochodne czy związane z SM. O jakich ogniskach zapalnych Pani pisze? W wyniku brak takiej informacji.

neuron 2011-07-10, 09:00

Ogniska zapalne tzn zmiany demielnizacyjne .A moje objawy to silne bóle głowy praktycznie codziennie ,ataksje kończyn dolnych,drżenie rąk,ubytek odskroniowy obu oczu skórcze mięśni łydek oraz ból nóg.Zmiany naczyniopochodne mi wykluczyli w szpitalu.Pozdrawiam

sylwia 2011-07-10, 13:00