Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Opis badania rezonansu magnetycznego z kontrastem

Opis badania rezonansu magnetycznego z kontrastem

Witam
Chciałabym sie dowiedzieć czy mój opis rezonansu magnetycznego z kontrastem plus moje objawy postepujące od dwuch lat mogą wskazywać na SM stwardnienie rozsiane .Konsultowałam wyniki z lekarzem w polsce który stwierdził moje objawy i wyniki rezonansu za stwardnienie rozsiane mózgowo rdzeniowe a natomiast lekarz w holandi po jednej wizycie stwierdzil ze w badaniach moich nic niema i ze jestem calkowicie zdrowa.
Objawy ; bóle glowy , zaburzenia wzroku tak jakby mi ktos wode wlał do oczu brak uczucia konczyn raz z jednej strony ciala raz z drugiej ,brak czucia w nogach od pasa w dół uczucie jakbym np była pożądnie pijana powtarzajaca sie hiperwentylacja . Takie ataki najpoerw pojawiały sie raz na 3 -4 miesiace w tym momencie juz sa co dwa tygodnie i trwaja 2 dni poczy ustepuja ale juz mam problem wzrokiem widze gorzej slabsze mam rece i nogi i ciagle bola.
moje wyniki rezonansu ; Naczyniak żylny lewej półkuli móżdżku .Drobne poszerzenie żylne w istocie białej podkorowej lewego płata czołowego. W istocie białej podkorowej płatów czołowych obu półkuli mózgu widoczne są pojedyńcze , drobne 2,5mm obszary podwyższenia sygnału w obrazach T2-i PD- zależnych oraz w sekwencji FLAIR , bez cech wzmocnienia po podaniu i.v.śr,kontrastowego W badaniu MR jest ognisko demielinizacji .(naczyniopochodnej?) Do kontroli MR .

Kamila 2017-09-12, 21:32