Forum neurologiczne » Neurologia » Zmiany demielinizacyjne podkorowo w płatach skroniowych i czołowych

Zmiany demielinizacyjne podkorowo w płatach skroniowych i czołowych

Badanie MNR mózgowia wykonano w sekwencji SE, FSE, FILAR,DWI w obrazach T1, T2,PD zależnych, w projektach aksjalnych, sagitalnych i koronalnych, przed i po podaniu kontrastu iv.
Tak jak w dostarczonym do porównania badaniu z 2004r stwierdzono obecność bardzo drobnych i pojedyńczych ognisk hyperitensywnych w obrazach T2, PD zależnych i sekwencji FILAR, zlokalizowanych podkorowo w platach skroniowych i czołowych z przewagą lewej strony, o typie zmian demielinizacyjnych. Nie stwierdzono ognisk patologicznego gromadzenia kontrastu.
Przyscienne zgrubienia błony śluzowej w części komórek powietrznych wyrostków sutkowych z przewaga strony prawej.
pozatym obraz w normie. proszę o interpretacje badania ponieważ lekarz nie chciał mi go objaśnić z góry dziękuję .

Ania 2012-04-06, 19:02

Nie napisała Pani najważniejszego - czyli objawów. Trudno mi napisać czy opisane zmiany powstały na tle niedokrwiennym czy są wynikiem np. SM.

neuron 2012-04-08, 18:41

Dziękuję za odpowiedź badanie było robione ponieważ odczuwam zawroty głowy, mam omdlenia i szumy w uszach oraz zanik mięśni jakbym mogła jeszcze raz poprosić o interpretacje po podaniu tych dodatkowych informacji

ania 2012-04-29, 13:20

Opisane zmiany mają najpewniej etiologię niedokrwienną. Szumy uszne i zawroty głowy do konsultacji laryngologa, być może wynikają z przewlekłego zapalenia ucha. Co do zaniku mięśni to osobiście musi ocenić je neurolog. Być może to wynika z mniejszej aktywności fizycznej.

neuron 2012-05-01, 09:22