Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Zmiany demielinizacyjne oraz zmiany o charakterze naczyniaka i bóle g³owy a SM

Zmiany demielinizacyjne oraz zmiany o charakterze naczyniaka i bóle g³owy a SM

Witam. Mam 25 lat. Od paru lat cierpie na intensywne bole g³owy, skierowano mnie na badania. W pierwszym rezonansie wyszlo: w istocie bia³ej okolokomorowej widocznych jest kilkanascie ognisk hiperintensywnych wielkosci od 2mm do maksymalnie 7 na 14 mm( w okolicy rogu potylicznego lewego). Zmiany widoczne w sekwencjach T2 FLAIR oraz CUBE. Natomiast nastepny rezonans wykonany po roku czasu wykazal ze te zmiany wielkoscia i polozeniem sa porownywalne z badaniem poprzednim, natomiast w obrebie pnia po stronie lewej po dozylnym podaniu srodka kontrastowego widoczny nieregularny obszar o podwyzszonej intensywnosci sygnalu, na ktory naklada sie przebiegajacy artefakt. Opisywana zmiana widoczna jest tylko po dozylnym podaniu srodka kontrastowego, bez efektu masy i moze odpowiadac zmianie o charakterze naczyniaka. Obecnie lecze sie w przychodni stwardnienia rozsianego. Oprocz tych zmian i bolow glowy cierpna mi rece i nogi oraz dretwieja palce u rak, wykrzywiaja mi sie i nie moge utrzymac przedmiotu. Bardzo prosze o wstepna diagnoze. Czekam na wizyte w przychodni ale bardzo sie niepokoje. Z gory dziekuje.

Zapomnialam dodac ze nie mam jeszcze stwierdzonego stwardnienia, ciagle jest to tylko podejrzenie i chcialabym wiedziec jak bardzo prawdopodobna jest jednak diagnoza SM.

Karolina 2013-01-07, 12:35