Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Zmiany demieliniizacyjne w lewym placie czolowym

Zmiany demieliniizacyjne w lewym placie czolowym

Witam. W 2002 i 2006 mialam usuwanego guza mozgu. Zadnego leczenia nie potrzebowalam. Pierwszy guz zajal 1/3 calego mozgu, odrósł, ale juz duzo mniejszy. Usuneli wszystko. W 2007 zdiagnozowano u mnie epilepsje pooperacyjna. Biore 500 mg lamotrixu dziennie. Napady kilka, kilkanascie razy dziennie.Uciazliwe i bolesne uczucie przemieszczania sie pradu po zebach, dretwienie konczyn lewej str ciala - guza mialam tez po lewej. Powinno byc na krzyz, ale juz w szpitalu w 2002 roku powiedziano mi, ze jestem ciekawym, niestandardowym przypadkiem. Wracajac do atakow slabsze czucie w lewej str ciala, uczucie mrowienia, wypadanie przedmiotow z reki - niedawno sie pojawilo, problemy z wyslawianiem, chwilowe zaniki swiadomosci. Mialam w czerwcu robiony kontrolny MRG, guza nie ma, ale sa jakies zmiany demielinizacyjne. Rozmiarow nie podano, lekarz opisujacy skupil sie na guzie. Zmiany sa w obrebie lozy pooperacyjnej. W tym samym miejscu gromadzi sie rowniez plyn o charakterze plynu mozgowo rdzeniowego. Wiem na czym polega proces demielinizacji i niepokoi mnie to. Czy sa jakies badania, ktore moge wykonac na wlasna reke, by wykluczyc np SM. Wiem, ze moze to byc rezonans ale nie daje pewnosci. A jak z punkcja ledzwiowa?
Prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam Zaneta

Zaneta 2014-09-18, 07:39