Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Zmiana o charakterze zmiany zapalnej lub naczyniopochodnej

Zmiana o charakterze zmiany zapalnej lub naczyniopochodnej

Otrzymałam właśnie wynik RM
w zakresie lewego płata ciemieniowgo na pograniczu korowo-podkorowym widoczny obszar o wysokim sygnale w obrazach T2 i FLAIR o se ok 7 mm - zmiana ma niski sygnał w obrazach T1, nie ulega wzmocnieniu kontrastowemu. obraz może odpowiadać zmiani o charakterze zmian zapalnej lub naczyniopochodnej, nie można wykluczyć obecności plamki demielinizacyjnej. drobne ogniska o podobnym charakterze zlokalizowane są także w zakresie istoty białej płata czołowego i mają sr do 3 mm.
czy to może być SM?
od lat cierpię na bezustanne bóle głowy, pogorszył mi się wzrok tzn. czasem widzę normalnie czasem tracę ostrość, mam depresję, bóle mięśni i stawów, wysoki poziom trójglicerydów i cholesterolu, mam 38 lat W TK stwierdzono hyperostosis frontalis interia i zwapnienie w górnej części sierpu mózgu

Lilianna 2012-03-15, 22:44

Najpewniej to zmiana naczyniopochodna. Ważne jest leczenie zaburzeń lipidowych, profilaktycznie radzę przyjmować aspirynę 100-150mg oraz osłonowo na żołądek gasec. Warto także wykonać badania diagnostyczne pod kątem np. zaburzeń kardiologicznych, zwężenia tętnic szyjnych.

neuron 2012-03-18, 20:16