Forum neurologiczne » Neurologia » Zmiana o charakterze rozrostowym w prawym płacie czołowym

Zmiana o charakterze rozrostowym w prawym płacie czołowym

W wykonanym badaniu MR głowy z kontrastem,na prawym płacie czołowym mam patologiczną ognisko o wymiarach 6,3x3,5x4,4 zobecnością przestrzeni płynowej w centrum,ulegające dyskretnemu wzmocnieniu kontrastowemu w częsci tylnej.Obraz MR odpowiada zmianie o charakterze rozrostowym.Widoczny efekt masy w postaci ucisku na komorę boczną prawą i nieznacznego przemieszczania struktur linii pośrodokowej na stronę lewą.Po dożylnym podaniu parmagnetu w prawym płacie czolowym,bocznie od opisanej zmiany widzoczne jest na skanach w płaszcyznie czołowej(Img,na skanch w płaszcyznie strzałkowej Im5 )słabo zdemarkowane ognisko dyskretnego wzmocnienia kontrastowego o średnicy ok 5 mm zmiana patologiczna?artefakt?
Układ komorowy w pozostałym zakresie symetryczny nieposzerzony nieprzemieszcony.Poszerzenie zbiornika nadsiodłowego?torbiel pajęczynówkio srednicy ok.12mm?modelujaca górną powierzchnię przysadki mózgowej.
Co to moze oznaczć prosze o iterpretacje wyniku.Dodam że zmiane wykryto już od 24 rokuod grudnia i do tej pory nie miałam żadnych objawów.Na poczatku 2005 roku miałam migotanie przedsionków.A potem nic sie takiego nie działo .Prosze o pomoc

Gosia 2013-02-21, 11:40