Forum neurologiczne » Neurologia » Zaznaczony zanik korowy płatów czołowych

Zaznaczony zanik korowy płatów czołowych

Proszę o interpretację wyniku i co się z nim wiąże: Mózg i móżdżek bez zmian. Układ komorowy nieprzemieszczony względem linii pośrodkowej, nieposzerzony, z dyskretną asymetrią komór bocznych-wyraźniejsze światło lewej.Zaznaczony zanik korowy płatów czołowych. Poza tym płynowe przestrzenie przymózgowe w normie. Nie wykazano patologicznych wzmocnień kontrastowych wewnątrzczaszkowo. Części kostne w normie.














Bernadetta 2012-05-08, 07:58

W zasadzie wynik jest prawidłowy. Zanik korowy może wynikać z wieku. Trudno powiedzieć ze względu na brak wywiadu chorobowego.

neuron 2012-05-08, 19:01

Mam dopiero 39 lat. Więc chyba nie jestem taka stara:)W przeszłości sporo przeszłam. Nie jestem osobą wylewną-trzymam wszystko w sobie. Być może to jest tego przyczyną.

Bernadetta 2012-05-11, 07:50

W zasadzie nie określono stopnia zaniku. Jeśli nie jest on znaczny, brak objawów z tym związanych czyli osłabienia koncentracji, pogorszenia funkcjonowania, pamięci, wykonywania czynności to myślę, że nie ma powodu do obaw. W zasadzie nie napisała Pani jaki był powód wykonania badania - co w zasadzie jest podstawą do interpretacji wyników badań.

neuron 2012-05-13, 12:53

Wszystkie te objawy u mnie występują, dochodzą bóle głowy (codzienne). Moja mama miała guza mózgu i to było podstawą do wykonania badania.

Bernadetta 2012-05-16, 11:28

W takim razie konieczna jest ponowna konsultacja u neurologa. W badaniu nie opisano zmian podejrzanych o nowotworowe.

neuron 2012-05-16, 22:05