Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty, uścisk głowy, problemy z koncentracja

Zawroty, uścisk głowy, problemy z koncentracja

Witam,

Może pokrótce opisze swój problem.
Wszystko zaczęło sie na początku lutego br. Pewnego dnia na spacerze zakręciło mi sie w głowie, miałem uczucie ze zaraz zemdleje.. Powoli wróciłem do domu i sie położyłem.. Po godzinie wszystko wróciło do normy.. Za 2 dni sytuacja znowu sie powtórzyła tym razem podczas pracy przy komputerze.. Do połowy lutego sytuacja sie powtarzała.. Dlatego zacząłem szukać pomocy u specjalistów.. W pierwszej kolejności podstawowe badania krwi i moczu ( wszystkie wyniki idealne) niestety pod koniec lutego objawy nasilyły sie..i trwają do dnia dzisiejsżego :( mianowicie: wstaje rano i czuje sie jakbym dostał młotkiem albo był pijany.. Ponadto mam problemy z koncentracja i wzrokiem.. Bóle głowy i zawroty powitają sie z tylnej części i promieniują aż po skronie.. Do dnia dzisiejszego zrobiłem badania takie jak:

Tomografia komputerowa głowy
Rezonans magnetyczny głowy
Rtg kręgosłupa szyjnego
Rezonans magnetyczny kręgosłupa
Holter ciśnieniowy na rękę
Badanie blednika
Badanie dna oka
Badania hormonalne ( tarczyca itp)

Odbyłem także wizytę u psychiatry myśląc ze to nerwica ( chociaż prowadzę spokojne życie) dostałem leki po których miałem takie straszne skutki uboczne i pogorszenie zawroty ze niestety po 3 tygodniach odstawiam.

Ze wszystkich badan jakie wykonałem to jedyne odchylenia to:

Rezonans kręgosłupa szyjnego - *lordoza zniesiona w pozycji badania. Niewielkie tylne wypuklenie bulging krążków m-k na poziomach c5-c6 i c6-c7.

Niedobór witaminy b12 i litu.

Czy ktoś z was ma jakiś pomysł ? Oczywiście byłem kilka razy u neurologa, gastrologa, laryngologa, kardiologa itp.. Nawet jestem w trakcie akupunktury i rehabilitacji odcinka szyjnego.

Rock 2014-05-15, 16:09

Nie jestem lekarzem, tylko biologiem, ale z tego, co mi wiadomo, niedobór witaminy B12 może powodować demielinizację włókien nerwowych, a jeśli jest poważny, może powodować nawet takie objawy, jak u Pana. Najlepiej byłoby skontaktować z neurologiem w większym mieście.

Aleksandra 2014-05-26, 17:36