Forum neurologiczne » Neurologia » Zawroty i bóle głowy

Zawroty i bóle głowy

Od wielu lat cierpię na migreny, którym często towarzyszyły wymioty, światło i dźwiękowstręt itp.
Ponadto leczyłam się na depresję lękową- aktualnie od kilku miesięcy jestem już bez leków.
Ataków migreny nie miałam co dziwne już od kilku miesięcy za to pojawiły się zawroty głowy- kilkuminutowe napady co kilka dni lub kilka razy na dzień - czasami po gwałtownym lub mocnym odchyleniu głowy.
Wizytę u neurologa mam dopiero za miesiąc , a martwię się wynikami MR.
w istocie białej obu półkul mózgu , podkorowo widoczne są dość liczne ogniska podwyższonego sygnału w obrazach Tw2, średnicy do 0,5 mm. pojedyncze ognisko o podobnym sygnale znajduje się w okolicy rogu potylicznego lewej komory bocznej. obraz odpowiada ogniskom demielinizacji , prawdopodobnie naczyniopochodnej ( obraz nie spełnia kryteriów dla rozpoznania SM)
Poza tym bez zmian. Po dożylnym podaniu środka kontrastowego nie uwidoczniono cech patologicznego wzmocnienia w zakresie mózgowia.
Co to oznacza, że jest ryzyko, że to SM? Czy to wyklucza SM? Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania lub iść prywatnie do neurologa wcześniej?

Magdalena 2015-08-26, 19:03