Forum neurologiczne » Zawroty g³owy i zaburzenia równowagi » Zawroty i bóle g³owy oraz zaburzenia równowagi

Zawroty i bóle g³owy oraz zaburzenia równowagi

Witam. Mam 21 lat, MRI g³owy wykaza³o:

Badanie MR g³owy wykonano w sekwencji FSE (obrazy T1- i T2-zale¿ne), FLAIR oraz DWI w p³aszczyznach poprzecznych, czo³owych i strza³kowych.

Badanie MR g³owy wykazuje w lokalizacji szyszynki obecno¶æ przestrzeni p³ynowej okr±g³ego kszta³tu i ¶rednicy do 0,9cm przemawiaj±cej za torbiel± szyszynki.
Wskazane kontrolne badanie za oko³o 6 miesiêcy uzupe³nione podaniem ¶rodka kontrastowego.
Bruzdy i szczeliny obu pó³kul mózgu oraz robaka mó¿d¿ku szersze w stosunku do wieku. najpewniej na tle zaniku korowego.
Poszerzenie zbiornika mó¿d¿kowego górnego.
Poza tym obraz mózgowia i przestrzeni p³ynowych wewn±trzczaszkowych w granicach normy



Problem jest taki, ¿e mia³am objawy neurologiczne ju¿ kilka lat, ale teraz s± jakie¶ dziwne.
Przede wszystkim nie pamiêtam tego, czego robi³am. Generalnie k³adê co¶, chcê po chwili wzi±æ a nie wiem gdzie jest. Strasznie zaczê³a boleæ mnie g³owa. Najczê¶ciej góra, nad czo³em, do tego dochodzi potliwo¶æ i tak jakby bardzo ciep³o mi by³o. Zawroty jak i zaburzenia koordynacji - czasem jakbym siê przewraca³a. Niekiedy *pulsuj±ca krew w lewym oku*. Md³o¶ci, jak i brak tlenu w powietrzu.

Czekam na wizytê u neurologa, nie wiem czy nie lepiej by³oby wybraæ siê prywatnie, mo¿e kto¶ doradzi?

Zuzanna 2010-07-25, 01:55

Ze wzglêdu na to, ¿e nie uwidoczniono innych zmian przyczyn± dolegliwo¶ci mo¿e byæ torbiel szyszynki, która sama ma wielko¶æ nieprzekraczaj±c± 1cm. Na pewno nie zakoñczy siê na jednej wizycie u neurologa, dlatego nale¿y rozwa¿yæ czy finanosowo da sobie Pani radê. Mo¿na jeszcze ewentualnie skonsultowaæ siê prywatnie w czasie oczekiwania na wizytê, gdzie jest ju¿ Pani zapisana.

neuron 2010-07-26, 13:39