Forum neurologiczne » Zawroty g這wy i zaburzenia r闚nowagi » Zawroty i b鏊e g這wy oraz zaburzenia r闚nowagi

Zawroty i b鏊e g這wy oraz zaburzenia r闚nowagi

Witam. Mam 21 lat, MRI g這wy wykaza這:

Badanie MR g這wy wykonano w sekwencji FSE (obrazy T1- i T2-zale積e), FLAIR oraz DWI w p豉szczyznach poprzecznych, czo這wych i strza趾owych.

Badanie MR g這wy wykazuje w lokalizacji szyszynki obecno嗆 przestrzeni p造nowej okr庵貫go kszta速u i 鈔ednicy do 0,9cm przemawiaj帷ej za torbiel szyszynki.
Wskazane kontrolne badanie za oko這 6 miesi璚y uzupe軟ione podaniem 鈔odka kontrastowego.
Bruzdy i szczeliny obu p馧kul m霩gu oraz robaka m騜d磬u szersze w stosunku do wieku. najpewniej na tle zaniku korowego.
Poszerzenie zbiornika m騜d磬owego g鏎nego.
Poza tym obraz m霩gowia i przestrzeni p造nowych wewn徠rzczaszkowych w granicach normy

Problem jest taki, 瞠 mia豉m objawy neurologiczne ju kilka lat, ale teraz s jakie dziwne.
Przede wszystkim nie pami皻am tego, czego robi豉m. Generalnie k豉d co, chc po chwili wzi望 a nie wiem gdzie jest. Strasznie zacz窸a bole mnie g這wa. Najcz窷ciej g鏎a, nad czo貫m, do tego dochodzi potliwo嗆 i tak jakby bardzo ciep這 mi by這. Zawroty jak i zaburzenia koordynacji - czasem jakbym si przewraca豉. Niekiedy *pulsuj帷a krew w lewym oku*. Md這軼i, jak i brak tlenu w powietrzu.

Czekam na wizyt u neurologa, nie wiem czy nie lepiej by這by wybra si prywatnie, mo瞠 kto doradzi?

Zuzanna 2010-07-25, 01:55

Ze wzgl璠u na to, 瞠 nie uwidoczniono innych zmian przyczyn dolegliwo軼i mo瞠 by torbiel szyszynki, kt鏎a sama ma wielko嗆 nieprzekraczaj帷 1cm. Na pewno nie zako鎍zy si na jednej wizycie u neurologa, dlatego nale篡 rozwa篡 czy finanosowo da sobie Pani rad. Mo積a jeszcze ewentualnie skonsultowa si prywatnie w czasie oczekiwania na wizyt, gdzie jest ju Pani zapisana.

neuron 2010-07-26, 13:39