Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy, zachwiania równowagi, osłabienie, pogarszanie się wzroku i szumy w uszach

Zawroty głowy, zachwiania równowagi, osłabienie, pogarszanie się wzroku i szumy w uszach

Dzień dobry ostatnio mam duże zawroty głowy. Zachwania równowagi. Osłabienbia. Cięzko mi się poruszac, jak jest silny zawrót głowy zaczyna mi sie robic duszno. Mam slabą widocznosc i często pieka i szumi mi w uszach. Dusi mnie. Na początku myślałam ze to może od wysokiego ciśnienia tętniczego, ale mierzyłam cisnienie przez kilka tygodni i było wszystko dobrze. Poźniej myslalam ze od zapalenia ucha, ale zbadał mnie laryngolog i powiedział ze jest wszystko ok. Później zbadał mnie okulista bo myslalam ze to od cisnienia w oczach Na końcu zrobiłam badania krwi i moczu, cukrzycy i nadal mam wszystko dobrze. Później poszłam do neurologa skierował mnie na resonans magnetyczny Badania MR w sekwencji SWE i TSE obrazy T1 i T2 zależne, Flair w przekrojach poprzecznych, strzałkowych i czołowych. Wynik wyszedł którego kompletnie nie rozumie i boje sie że ten wynik doprowadzi do choroby stwardnienia rozsianego Proszę powiedziec mi na co jestem chora. o to wynij
Obustronnie w zakresie istoty białej okołokomorowej powyzej trojkątów komór bocznych widoczne są nie ostro ograniczone ogniska hiperintesywne w obrazach flair wymiar około 7x3mm obraz niejednoznaczny. Zaniki korowe w płatach czołowych. Taka jest diagnoza Proszę o odpowiedź czy jestem poważnie chora i na co? Czy to jest stwardnienie rozsiane? Z góry dziękuję Pozdrawiam

Kasia 2011-09-12, 10:26

Niestety po samym wyniku trudno powiedzieć czy to może być choroba demielinizacyjna, czyli np. SM. Powinien zbadać Panią jeszcze neurolog i rozważyć ewentualnie badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Mogą to być zmiany naczyniopochodne.

neuron 2011-09-14, 17:33