Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy z nudnościami, kłopoty z pamięcią i pozbieraniem myśli oraz drętwienie prawej ręki

Zawroty głowy z nudnościami, kłopoty z pamięcią i pozbieraniem myśli oraz drętwienie prawej ręki

Proszę o wyjaśnienie mego wyniku MR z czym mam do czynienia i czy zmiana może przerodzić się w glejaka? Nadmieniam iż 3 lata temu moja mama zmarła na glejaka wielopostaciowego a jedyna siostra walczy z szyszyniakiem. Mam 35 lat po operacji mamy neurochirurg podpowiedział bym zrobiła tk głowy. Wynik tk był dobry czyli bez zmian patologicznych. Od około dwóch lat mam uciskowe bóle głowy w okolicy czołowej , częste zawroty głowy z nudnościami , kłopoty z pamięcią i pozbieraniem myśli oraz drętwienie prawej ręki , tracę na wadze moja waga to 47kg , przeszywające bóle w głowie po lewej stronie w okolicy skroniowej i pogarsza mi się wzrok . Podczas wizyty u okulisty w badaniu dna oka wyszły bardzo wąskie naczynia krwionośne co jest nieadekwatne do moich wyników krwi cholesterol w normie a ciśnienie 90/60. W związku z powyższymi objawami w sierpniu tego roku wybrałam się do neurologa który zlecił mi badanie MR. Wynik Mr brzmi następująco: W okolicy rogu czołowego komory bocznej lewej drobne niespecyficzne ognisko hiperintensywne w T2WI i FLAIR, śr.3,6 mm,bez cech wzmocnienia kontrastowego - glioza naczyniopochodna? demielinizacja? Poza tym zmian w mózgowiu nie stwierdzono. Drobne torbiele retencyjne w niepogrubiałej tkance chłonnej nosogardła.

Katarzynka d 2012-10-01, 20:36