Forum neurologiczne » Zawroty g³owy i zaburzenia równowagi » Zawroty g³owy trwaj±ce 4 lata

Zawroty g³owy trwaj±ce 4 lata

Witam,mam 21 lat, od 4 lat borykam sie z problemem silnymi zawrotami glowy ktore trwaja po pare miesiecy. Moje zycie wyglada w ten sposob, ze od rana do wieczora leze i nie wstaje, tylko wstaje w takich okolicznosciach jak pojscie do toalety umycie sie, czy zjedzenie posilku.
Moim problemem jest najwiekszym ze nikt nie potrafi mnie zdiagnozowac, robilam rozne badania, na rozne choroby, wykluczyli u mnie bolerioze,stwardnienie rozsiane, choroby zwiazane z tarczyca. Musze napomknac ze mam problem z potasem, ktory ciagle mi spada, i od 3 roku zycia nie slysze na lewe ucho, prawdopodobnie od gentomecyny. Robilam rezonans magnetyczny glowy 2 razy i przedtawie co mi w nich wyszllo!! pierwszy rezonans mialam robiony w 2009 roku i o to wynik :
Badania MR glowy wzkazuje w obu okolicach czolowo-ciemieniowych przy sklepistosci, ogniska i nieco wieksze strefy wielkosci 1,5 cm hiperintensywne w obrazach t2 w zaleznosci i sekwencji fleir.Drobne ogniska o tym samym charakterze widoczne sa takze podkorowo w przednich czesciach obu platow skroniowych w warstwach podstawowych oraz w okolicy czollowej lewej, w warstwach srodkowokomorowych.Obraz mri nie jest jednoznaczny, wymaga roznicowania miedzty zmianami naczyniopochodnymi a demielinizacyjnymi, nie mozna wykluczyc zmian pouroazowych. Po za tym obraz mozgowia i przestrzeni plynowych wewnatrzczaszkowych w granicach normy. Uklad komorowy nie jest poszerzony. Asymetria komor bocznych, prawa komora nieco szersza.
A teraz wynik z tego roku:
Podkorowo w istocie bialej zakretow czolowych gornych obu polkol mozgu widoczne sa czesciowo zlewajace sie ogniska podwyzszonej is. po za tym intensywnosc sygnalu istoty bialej i szarej mozgu prawidlowa, bez ognisk patologicznych. U podstaw plata potylicznego lewego, na pograniczu z zatoka popszeczna widoczne jest niewielkie ognisko o is plynu mozgowo-rdzeniowego, o sr 6mm, ulegajaca brzeznemu wzmocnieniu po podaniu kontrastu, mogaco odpowiadac torbieli lub ziarnistosci pajeczynowki. Uklad komorowy niesymetryczny komora prawa boczna szersza. przymozgowie przestrzenie plynowe o szerokosci w granicach normy.


BLAGAM O POMOC BO NIE WIEM JAK MAM ZYC!!!!
PROSZE O KONTAKT

Justyna 2011-08-06, 18:04

Czy mia³a Pani badany p³yn mózgowo-rdzeniowy? Wywiad w kierunku urazów, chorób przewlek³ych? Konsultowa³ Pani± laryngolog?
Na podstawie samego opisu badania trudno podaæ przyczynê, trudno odró¿niæ zmiany naczyniowe od demielinizacyjnych, a tym bardziej podaæ ich przyczynê.

neuron 2011-09-29, 21:40