Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy przy zmianie naczyniopochodnej w mózgu

Zawroty głowy przy zmianie naczyniopochodnej w mózgu

Proszę o pomoc w interpretacji badania rezonansu:
Badanie MR głowy wykonano w sekwencji SE/T1, T2 i FLAIR, DWI w płaszczyznach poprzecznych oraz po dożylnym podaniu środka kontrastowego w sekwencji SE/T1 w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Grubość warstw 5 mm.

Dane z wywiadu: Zawroty głowy.

W sąsiedztwie rogu potylicznego komory bocznej lewej widoczna pojedyncza, ogniskowa zmiana o charakterze degeneracyjno-demielinizacyjnym, naczyniopochodnym średnicy ok. 4mm.
Pozostała część istoty białej i szarej mózgu prawidłowa.
Układ komorowy nadnamiotowy nieprzemieszczony, nieposzerzony, symetryczny.
Wodociąg mózgu i komora IV prawidłowe.
Intensywność sygnałów ze struktur tylnojamowych (pień mózgu, móżdżek) prawidłowa.
Niewielkie, przyścienne pogrubienia błony śluzowej w sitowiu i nieznacznie w zatoce czołowej.
Przestrzenie podpajęczynówkowe w obszarze nadnamiotowym poszerzone w sąsiedztwie płatów czołowych, ciemieniowych i w mniejszym stopniu skroniowych.
Po dożylnym podaniu środka kontrastowego nie stwierdza się obszarów patologicznego wzmocnienia intensywności sygnałów.

Wnioski:
Drobna zmiana degeneracyjno-demielinizacyjna, naczyniopochodna w mózgowiu.
Poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowej w obszarze nadnamiotowym.

często czuję się zmęczona, miewam niepokojące odczucia co do pracy serca ale po badaniach okazło się serce zdrowe.
odczywam jakby ucisk głowy i robi mi się słabo mija po chwili denerwuję się bardzo z tego powodu.
po zarzyciu kropli uspokojających czuje się dobrze. w szpitalu wylądowałam z podejrzeniem zawału serca -po badaniach wszytko ok.
leczę nadciśnienie.
biorę leki:cinarizinum, nilogrin,prenessa,preductal,ebivol

zleciłąm także badani pod kątem boleriozy.
bardzo się boję ponieważ podejrzewam stwardnienie rozsiane
proszę o POMOC W ZROZUMIENIU TEGO OPISU.
Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ

Basia 2011-03-02, 20:03

Witam.
Mam 23 lata i od ok. 2 lat miewam zawroty głowy, a od ok. 4 lat częste bóle głowy (moja mam i babcia miewały silne migreny). Wykonałam rezonans głowy- w wynikach nie ma nic niepokojącego oprócz *drobnych, rozsianych zmian naczyniopochodnych*. Skąd te zmiany? Podobno pojawiają się z wiekiem w wyniku np. miażdżycy, a ja mam dopiero 23 lata i mój cholesterol jest w normie, jestem szczupła i prowadzę zdrowy tryb życia, mam też zawsze niskie ciśnienie ok. 80/55. Jakie mogą być przyczyny takich zmian u młodej osoby? Czy można im jakoś zapobiegać? Bardzo proszę o radę.

Kasia 2013-08-25, 09:26

MAM TAKIE SAME ZMINY W MÓZGU I PRZESZŁĄM SZEREG BADAC KÓRE NIC NIE WYKAZAŁAY NALEZY Z TYM ZYC I SIE NIE PRZEJMOWAĆ, BYLAM KONSULTOWANA PRZEZ WIELU LEKARZY I MIAŁAM ROBIONE BARDZO RÓZNE BADANIA KTÓRE NIC NIE POTWIERDZIŁAY. GŁOWA DO GÓRY

ANIA 2015-01-21, 08:39