Forum neurologiczne » Zawroty g³owy i zaburzenia równowagi » Zawroty g³owy przy uszkodzeniu b³êdnika

Zawroty g³owy przy uszkodzeniu b³êdnika

Witam serdecznie!

Mam zawroty g³owy od kilku miesiêcy. Skierowano mnie na badanie ENG, które wykaza³o uszkodzenie b³êdnika. Pani Laryngolog poprosi³a jeszcze o rezonans. Oto co wysz³o w opisie: *Drobne niespecyficzne ogniska (zapalne, pozazapalne, naczyniopochodne-niedokrwienne) w obrazach FLAIR po³o¿one w istocie bia³ej p³atów czo³owych. Poza tym nie spostrzega siê zmian ogniskowych w obrêbie struktur mózgowia. Uk³ad komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przestrzenie p³ynowe podpajêcze w normie. Zmiany zapalne ¶luzówki w lewej zatoce czo³owej*. Wizytê u lekarza mam dopiero za 3 tygodnie, do tego czasu zadrêczê siê my¶lami, co te ogniska oznaczaj±. Moja mama mia³a dwa udary... Bardzo proszê o odpowied¼. Z góry dziêkujê. Pozdrawiam

Karina 2012-02-02, 18:39

Jak w opisie, zmiany mog± byæ niedokrwienne i tu ewentualnie du¿e znaczenie ma wywiad, a tak¿e nale¿y je ró¿nicowaæ ze zmianami zapalnymi czy pozapalnymi do ewentualnego poszerzenia diagnostyki.

neuron 2012-02-11, 16:24