Forum neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Zawroty głowy przy stwardnieniu rozsianym

Zawroty głowy przy stwardnieniu rozsianym

W maju tego roku zdiagnozowano u mnie SM. Jestem w trakcie leczenia betaferonem, już jakis czas było wszystko w porządku, ale teraz od kilku dni mam potworne zawroty głowy. Dziwi mnie to tym bardziej, że od jakichś dwóch miesięcy biorę regularnie betanil forte który do tej pory mi pomagał... Przypomniałem sobie, że w szpitalu m.i.n miałem robioną punkcje po której nie wolno było się ruszac ani nawet podnosic głowy przez 6 godzin. Ja niestety wytrzymałem tylko dwie godziny z powodów urologicznych. Czy po tak długim okresie czasu tj. 4 miesiące są możliwe zawroty głowy spowodowane przedwczesnym wstaniem na nogi po punkcji??

Filip 2011-09-29, 18:57

Nie, nie jest to zespół popunkcyjny, ponieważ objawy zwykle mają wyraźny związek z punkcją. W Pana przypadku może to być działanie uboczne leków, warto także wykonać kontrolne badania laboratoryjne np. morfologię krwi, OB.

neuron 2011-09-30, 15:22

Jakie leki ma Pan konkretnie na myśli? m.i.n jestem trakcie brania *Betanil forte*(ponad 2 miessiące), *Bioxetin* (antydepresant od 3tyg, ponieważ nie ukrywam, że jestem w stanie depresji) i zastrzyki *Betaferon*. W ostatnich dniach pojawiło mi się również zamazane widzenie, gdy patrze na coś z bliska i mrowienie palców u rąk. Czy mogą być to też objawy nasilonej depresji?

Filip 2011-10-03, 22:03