Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy przy ognisku hiperintensywnym w istocie białej lewej półkuli mózgu

Zawroty głowy przy ognisku hiperintensywnym w istocie białej lewej półkuli mózgu

Badanie w sekwencji SE,FSE,FLAIR, obrazy T-1, w płaszczyżnie strzałkowej, poprzecznej i czołowej ,wykazało; - w istocie białej w lewej półkuli mózgu w okolicy skroniowej podkorowo widoczne ognisko hiperintensywne wielkości 10x6 mm , drugie drobne ognisko tej samej morfologii widoczne podkorowo w prawej okolicy czołowej. 1. cialo modzelowate zachowane prawidlowo.2. poza tym zmian ogniskowych w strukturach mózgowia nie wykazano.3. układ komorowy nieposzerzony, symetryczny ,bez cech cisku z zewnatrz.4. przestrzenie płynowe przymózgowe w normie.5. struktury środkowe nieprzemieszczone.6.okolica przysadki mózgowej zachowana prawidłowo.7.pień mózgu prawidłowy.8. kompleksy nerwów VII i VIII nieposzerzone, prawidłowo otoczone płynem w obrębie przewodów słuchowych wewnętrznych.9.zapalne pogrubienie błony śluzowej w lewej zatoce szczękowej, sitowiu. Opisałam wszystko z rezonansu. miałam TK ale wopisie jest dobrze , tyle że ona jest z 2009 r. nie wiem co mam myśleć , ale lekarza neurologa mam za min.2 m-ce, A dziś ze strachu skóra mi cierpnie na głowie, Bardzo proszę napisać mi swoją opinię czy diagnozę .Mam 53 lata.

Tonia85 2012-01-04, 22:04

Zawroty głowy nie wynikają najpewniej z opisanych zmian w okolicy czołowej i skroniowej. To mogą być zmiany naczyniopochodne. Warto skonsultować się jeszcze z laryngologiem celem leczenia przewlekłego zapalenia zatok szczękowych, być może one odpowiadają za zawroty głowy, szczególnie przy pochyleniu.

neuron 2012-01-05, 19:48