Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy przy ogniskach hiperintensywnych w sąsiedztwie komór bocznych

Zawroty głowy przy ogniskach hiperintensywnych w sąsiedztwie komór bocznych

Witam,
od 11 miesięcy cierpię na wciąż powracające uczucie zawrotów głowy. Mówię uczucie, bo nie jestem pewien czy to na pewno są zawroty, równowagę utrzymuję normalnie. Jest to takie lekkie otępienie, uczucie jakby odcięcia, mikrosekundowych zawrotów, czy utraty świadomości na ułamek sekundy, ściśle powiązane z sennością. Niekiedy pojawią się przerwy, trwające od kilku dni do 2-3 tygodni. Problemy pojawiają się bez konkretnej przyczyny, ale zauważyłem, że wysiłek fizyczny (regularny) zmniejsza ich występowanie.

Badania robione do tej pory nic nie wykazały, wliczając w to badania krwi, pełny profil tarczycy, EEG po bezsennej nocy.
Otrzymałem wynik badania Rezonansem Magnetycznym, ale wizytę mam dopiero za miesiąc. Czy mógłbym prosić o pomoc w rozszyfrowaniu wyniku?

Badanie MR głowy.
Sekwencje echa spinowego, obrazy T1 i T2 zależne.

W istocie białej, w bezpośrednim sąsiedztwie komór bocznych uwidoczniono w obrazach T2 zależnych, FLAIR, kilka hiperintensywnych ognisk o średnicy do ok. 0,9 cm, wymagających różnicowania między zmianami demielinizacyjnymi, a naczyniopochodnymi.
Poza tym mózgowie i wewnątrzczaszkowe przestrzenie płynowe w normie.
Nieżytowe pogrubienie błony śluzowej w lokalizacji zachyłka zębodołowego lewej zatoki szczękowej.
Innych zmian w wykonanym badaniu MR nie wykazano.

Dziękuję

Mariusz 2011-05-05, 15:21