Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy przy niespecyficznym ognisku w istocie białej płata ciemieniowego

Zawroty głowy przy niespecyficznym ognisku w istocie białej płata ciemieniowego

W istocie białej płata ciemieniowego prawej półkuli w lokalizacji podkorowej pojedyńcze drobne ognisko wielkości 4,5 mm wykazujące podwyższony sygnał w obrazie T2 I FLAIR.Charakter tego pojedyńczego ogniska niespecyficzny. nie stwierdza się innych zmian ogniskowych w zakresie mózgowia
mam 37 lat.chciałabym wiedzieć co mi jest.proszę o pomoc

ZAPOMNIAŁAM DODAĆ ŻE:Mam zawroty głowy,które powodują wrażenie że wszystko się kręci i powraca.Poza tym brak koncentracji, plącze mi się język ,staram się kontrolować,to co mówię ,bo mam wrażenie że mam jakieś przyćmienie mózgu,ciężko mi wtedy w pracy bo czuję się jakaś nieskupiona,czuję jakbym miała jakieś zaniki pamięci ale to chyba przez ten brak koncentracji.Biorę antydepresanty 1 tab. rano.Myślałam,że to stres choć powodów jako takich nie ma,aż tu jakieś ognisko.Mam 3 fajnych dzieciaków :) fajnie by było ich wychować.Proszę o interpretację ,bo wizytę mam 30 sierpnia Przy tym mam mdłośći,ale nie zawsze

DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM

Danka 2011-06-20, 16:14

Zmiana jest najpewniej naczyniopochodna, czyli związana np. z nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą naczyń czy cukrzycą. Jest niewielka i takie zmiany występują u większości osób. Objawy tj. zaburzenia koncentracji mogą wiązać się z przyjmowanymi lekami p/depresyjnymi. Nie sądzę, aby wynikały z opisanej zmiany. Oczywiście wizyta u neurologa jest niezbędna do pełnej diagnostyki.

neuron 2011-06-23, 12:28