Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy przy każdym ruchu

Zawroty głowy przy każdym ruchu

Moja mama ma 42 lata, do mniej wiecej stycznia była idealnie zdrowa,ostatn razu u lekarza była 16 lat temu, żadnych przeziębień, nic.
około miesiąc temu zaczęła mieć zawroty głowy, które jak to określała *gdy odwracała głowę w prawo lub lewo) i wracała z powrotem obraz był opóźniony i rozmazany - jakby potrzebował chwili stabilizacji - i przez to powstawały zawroty* dodatkowo ból głowy *rozpierający lub jakby ktoś jej mieszał w mózgu* - jak to określiła. na początku podejrzewaliśmy, że może mieć to związek z tym, iż zmieniła tabletki antykoncepcyjne i przez 3 miesiąc nie miała menstruacji, jednak po wykluczeniu tego (badania u ginekologa) została zawieziona do szpitala. jej stan to *SILNE zawrotu głowy, bóle głowy, osłabienie - że tak napiszę zmiotło ją z nóg i się osunęła*, drętwienie szyi. przyjęli ją do szpitala na 2 tyg. badania jakie miała to: tomografia,tomografia z kontrastem, rezonans, badania serca, wzroku, słuchu (wykluczono problemy z błędnikiem), pobierania płynu mózgowo-rdzeniowego, nie wiem jak to się nazywa,ale chyba badanie na odruch, i okazało się iż lewa ręka jest osłabiona oraz po stuknięciu młotkiem prawa noga miała osłabioną reakcję. wyniki wyszły dobre (oczywiście dostała miliony kroplówek). znaleziono jedynie (jak to opisano w wypisie) *2 cm źródła ogniskowe - prawa skroń. mama dostała lekarstwa do domu: Betaserc plus dwa inne.
zawroty głowy zmniejszyły się - jednak nie ustały. dodatkowo w nocy często ma odczucie *spadania w dół* plus objawy bezsenności.
teraz na pierwszego marca ma prześwietlenie szyi.

i teraz mam moje pytanie,co to może był? co jest przyczyną tych zawrotów?

Aleksja 2012-02-22, 12:49

Czy wykonano EEG? Opis sugeruje zaburzenia błędnikowe, ale bez badania w zasadzie trudno sprecyzować. Po badaniu odcinka szyjnego, powinna zostać postawiona już ostateczna diagnoza.

neuron 2012-02-23, 18:13

Wykonano, tak jak pisałam mówiono o błędniku jednak lekarze po dalszych badaniach laryngologicznych go wykluczyli.

Aleksja 2012-02-23, 18:29

Czy objawy nadal występują, czy nieco się osłabiły. To mogło być przejściowe zaburzenie krążenia mózgowo-podstawnego.

neuron 2012-02-25, 16:21

Przy przyjmowaniu tabletek oswoiły się jednak nie ustały, a naszły ją częstsze bóle głowy

Aleksja 2012-02-25, 22:28

Proszę ponownie skontaktować się z innym laryngologiem, przyczyna musi być laryngologiczna.

neuron 2012-02-26, 00:06

Okazalo sie ze to od kregow szyjnych jest.

Aleksja 2012-03-27, 01:06