Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy przy braku innych dolegliwości

Zawroty głowy przy braku innych dolegliwości

Zacznę od tego, że od lipca borykam się z zawrotami głowy (dodam, że nic innego mi nie dolega, nie mam nudności ani bóli głowy) a zawroty pojawiły się z dnia na dzień mam 33 lata i jestem kobietą niepalącą i nie pijącą. Aktualnie chodzę na rehabilitację, która pomaga ale czasami zawroty wracają, przyjmuję Vertigen 24. Przedstawiam tutaj swoje badania i mam pytanie czy coś ominęłam??? Byłam konsultowana u 5 neurologów i wszystko ok. oraz u neurochirurga ale nie kwalifikuję się na zabieg gdyż nie było urazu.
Kardiologicznie - był Holter(zapis ok) i Echo (niestabilny płatek zastawki) - przymuję Atenolol.
Badanie USG czynnościowe tętnic kręgowych (Doppler)
W badaniu dulex scan i color doppler tętnic szyjnychi poczatkowych odcinków tt szyjnych zewn. oraz wew. nie stwierdza się obecności zwężeń. Obie tętnice kręgowe o zachowanym przepływie dogłowowym, bez cech podkradania.
RVA-1,5 mm, LVA-3,6 mm śr.
W badaniu czynnościowym tt.kręgowych przepływ w lewej t. kręgowej w przodo i tyłozgięciu oraz przy zgięciach bocznych szyi nie ulega zmianie. W prawej t. kręgowej w przodozgięciu przepływ po wyjściu z otworu drugiego z kolei wyrostka ulega spłaszczeniu** buczenie żylne**- brak zróżnicowania na składową skurczową i rozkurczową.
MR mózgu/pnia - kontrast
Badanie wykonano w sekwencjach SE T1, TSE T2,FLAIR i DWI, oprzegladowe oraz SET1 po podaniu kontrastu, w projekcjach poprzecznych, czołowej i strzałkowej, w warstwach o grubości 3 i 5 mm. Sygnał istoty białej i szarej prawidłowy bez ognisk patologicznego sygnału i bez patolog. wzmocnienia sygn. po kontraście. Układ komorowy nie poszerzony, symetryczny bez przemieszczeń. Przestrzeń podpajęczyn. nieposzerzona.
KT kręgosłupa szyjnego - na wykonanych skanach widoczne zniesienie fizjologicznej lordozy. Załamanie osi kręgosłupa na poziomie C4/C5. Na poziomie C7/Th1 tylne szerokołukowe uwypuklenie krążka międzykręgowego na ok 2 mm. Wymiary kostne kanału kręgowego prawidłowe.
TSH 3- 4,270 (przymuję Euthyrox N25)
Okulista - wykonano badanie dna oka, pola widzenia (w normie)
Laryngolog - wykonano badanie błędnika zapis poprawny. W badaniu słuch stwierdzono niewielki ubytek słuchu - 3 lata temu przebyte **wisienkowe** zapalenie ucha - (przebyty zabieg na prawe ucho).
Krew, mocz w normie.

Milena 2012-01-15, 18:53

Jeżeli przy schylaniu zawroty głowy się nasilają i przy długim staniu robi się ciemno pzred oczami to ciśnienie ortostatyczne. Jeżeli nie to zmiany w odcinku C, mogą wywoływac takie objawy. Pisałem wiele o tym bo mam to samo z omdleniami i bólem w potylicy non stop, przeczytalem mase artykułów. Mogę dać pare linków na maila Pani. A badan miałem jeszcze więcej niż Pani.

Severo 2012-02-08, 23:04