Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy po odstawieniu antydepresantów

Zawroty głowy po odstawieniu antydepresantów

Witam.
Przeszlam w zyciu 2 epizody depresyjne, leczone ze skutkiem pozytywnym (Lexapro). W zeszlym roku mialam powazna somatyzacje objawow (dretwienie rak, klopoty z ostroscia widzenia, mroczki, lekkie zawroty), MR wykonany we wrzesniu byl prawidlowy. Pozniej mialam klopoty z laknieniem, poty nocne itd., calkowita histerie medyczna. Wykonalam wiele badan, z ktorych zadne nie wykazalo anomalii.
Od wczesnej jesieni, po odstawieniu antydepresantow, mam nawroty, poczatkowo zaczynajace sie od uczucia kolatania serca. Nastepnie leki przeszly w zawroty glowy, niezbyt silne, na ogol kilka dziennie, najczesciej korelujace z emocjami. Nie dzieje sie to rano ani przy zmianach pozycji. Nie laczy sie z bolami. Serce i tarczyca ok. Badania krwi z marca i aktualne ok. Okulista badal mnie na wiosne - ok. Rezonans zeszloroczny. Neurologicznie nie mam ubytkow (badanie wszystkich odruchow). Laryngolog nie stwierdzila niczego z blednikiem, ale skierowala mnie na b. audiologiczne i EMG. Poniewaz od 2 tyg. wlaczono mi antydepresanty (Zoloft) - nie moge go przerowadzic. W listopadzie przez 3 tyg. zazywalam Betaserc, ktory wyciszyl zawroty, ale pod koniec kuracji wrocily. Caly czas jestem pod opieka psychiatry, ktory twierdzi, ze leki antyd. zaczna dzialac i objaw sie wycofa. Nie zaleca tez kolejnych badan.
Neurolog zastanawia sie jeszcze nad testem tezyczkowym.
Czy tego sie trzymac? Zaburzenia lekowe wylaczaja mnie z normalnej aktywnosci, wybudzam sie rano, mam gonitwe mysli, rotacyjnie problemy z laknieniem. Bardzo sie boje, ze to organiczne przyczyny ...

Dodam, ze mam wykonany RTG odcinka szyjnego i ledzwiowego, w obu wystepuje skrzywienie. Mam takze podniesiony poziom PRL (bylam kiedys leczona, badanie pola widzenia nie wykazywalo zmian).

M 2010-12-09, 12:58

TSH fT3, fT4, ekg także w normie (wiem, że napisała Pani, że serce i tarczyca w normie to nie wiem na jakiej podstawie)? Zaburzenia odżywiania czy tzw. gonitwa myśli może być związana ze stosowanym leczeniem antydepresyjnym. Często nieprawidłowo dobrane leki lub przez pierwsze 3 tyg. ich stosowania występuje jadłowstręt, pogorszenie stanu ogólnego. Jeśli MR jest prawidłowy, nie ma odchyleń w badaniu neurologicznym to dalsza diagnostyka nie jest konieczna. Podwyższony poziom PRL można skonsultować z endokrynologiem.

neuron 2010-12-15, 17:30

TSH i EKG wykonane w pazdzierniku, w normie. PRL bede konsultowac, ale leczenie poki co jest bez sensu - antydepresant ja podwyzsza i tak. Sa dni, ze zawrotow nie ma.
Leki powoli sie rozkrecaja, ale jeszcze za wczesnie na ocene. Zaczelam jesc, ale miewam mdlosci (wymieniane jako skutek uboczny leczenia). MR jak wspomnialam jest zeszloroczny, chyba nie ma sensu go powtarzac?

M 2010-12-17, 14:44