Forum neurologiczne » Neurologia » Zawroty głowy, piszczenie w uszach, suchość w oczach i okresowe bóle głowy

Zawroty głowy, piszczenie w uszach, suchość w oczach i okresowe bóle głowy

Rafał lat 38 Gdańszczanin. Od listopada posiadam piszczenie w uszach oraz uczucie podobne do upojenia alkoholwego. Ponad to schudłem 6 kg, a także potrzebuję często korygować wzrok po prze pocieranie powiek, dokucza mi przy tym biała gęsta wydzielina o konsystencji kiślu i ciągła senność. Okresowo duże bule głowy i częściej ćmiące w okolicach skroni i szczęk. Duże zaś w obrębie górnej części głowy.
Od listopada badałem się już u laryngologa, neurologa, zrobiłem badanie wzroku jest ok, RTG kręgów szyjnych tam dyskopatia c5/c6 i c7/c8. Z bólami głowy pojechałem raz na KOR do Akademii tam TK i wszystko ok i do domu, pamiętam wtedy duże ciśnienie 94/180.
W między czasie zrobiłem MRI bez kontrastu tam wszystko ok tylko w sklepieniu ciemieniowym niewielkie 2 mm zwapnienie po stronie prawej. Ponad to wykonałem EEG gdzie w odprowadzeniach czołowo skroniowych były obecne fale theta z przewagą po stronie lewej. Po trzech tygodniach trafiłem znów na KOR z bólem głowy tam wykonali mi badania krwi, bad okulistyczne oraz TK Angio. Na Angio wykryto lewostronne poszerzenie kompleksu odejścia o charakterze mączniakowatym dł 2,5 g mm i wysokości 1,7 mm. Powiem, że na inne moje objawy szczególnie nit nie zwrócił uwagi. Podano mi leki przeciw bólowe i skierowali na za parę dni do kliniki. W klinice po 4 dniach wycofali się z opinii, że jest to tętniak, a w konsultacji neurochirurgicznej niewidziana kwalifikacji do leczenia operacyjnego. Znów skupiono się tylko na tym co zostało wykryte a o piskach, zawrotach, suchości w oczach i innych objawach nie chcieli rozmawiać. Powiedziano mi tylko, że jeśli badanie TK Angio nic nie wykryło i MRI chodź bez kontrastu. To mogę być spokojny i z objawami wypuszczono do domu.
Moje pytania są następujące:
1. Czy mogę ćwiczyć na siłowni, pić kawę i alkohol z takim poszerzenie i w jaki sposób mam kontrolować ten stan.
2. Czemu Angio TK wykryło poszerzenie tego kompleksy a wcześniejsze MRI nawet nie wspomniało, chodź jest dokładniejszym badaniem.
3. Jakie mogą być inne przyczyny moich objawów i czy może jest nie dokładna diagnoz, może przeoczono coś i czy to nie jest czasem nerwiak konta móżdżkowo mostowego lub kanału VIII lub VII.
4. Co powinienem dalej robić - w tym stanie żyć się nie da i już 3 mieś nie pracuję.
Na zakończenie dodam, że nie mam innych objawów takich jak odruch rogówkowy, drętwienia twarzy czy języka, za to miałem 10 dniową utratę węchu ale teraz jest ok.
Najbardziej dokuczają mi jednak piski w uszach bo trwają 24 h i zachwiani równowagi.

Rafał 2015-04-05, 23:07