Forum neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Zawroty głowy, omdlenia i oczopląs

Zawroty głowy, omdlenia i oczopląs

Witam. Mam 22 lata i borykam się z następującymi objawami: oczopląs, zawroty głowy, omdlenia, bóle głowy, zaburzenia widzenia i nieostre widzenie, trudność w zapamiętywaniu, przestawianie liter podczas pisania, bóle głowy połączone z bólem twarzy lub jej drętwieniem, zaburzenia koordynacji ruchowej (większość objawów stwierdził lekarz pierwszego kontaktu).Chciałbym nadmienić, że nigdy wcześniej nie miałem jakichkolwiek z w/w objawów ani żadnych problemów zdrowotnych. Byłem już u różnych lekarzy i kolejno stwierdzali m.in. padaczkę, problemy z ciśnieniem, problemy z sercem oraz SM. Na chwilę obecna padaczkę, problemy z nadciśnieniem i sercem wykluczono o SM nikt więcej nie wspominał. Leżałem trochę w szpitalu skąd mam następujące wyniki:
kreatynina 1.0 mg/dl
mocznik 34.0 mg/dl
sód 140.0 mmol/l
potas 4.2 mmol/l
TSH 1.210 uIU/ml
fT3 5.2 pmol/l
Ft4 19.1 pmol/l
HCT 38.9%
RBC 4.43 10 (do potęgi 12)/l
HGB 13.3 g/dl
WBC 5.9 10(do potęgi 9)/l
MCV 87.8 fl
MCHC 34.2 g/dl
MCH 30.0 pg
PLT 253 10(do potęgi 9)/l

RR: 130/70, 125/70, 110/60

Rezonans magnetyczny:
Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach SE, FSE, FR FSE, DWI oraz FLAIR, w obrazach T1 i T2 zależnych, w przekrojach strzałkowych, czołowych i poprzecznych. W badaniu MR głowy w lewej okolicy potylicznej w zakresie istoty białej podkorowo widoczne pojedyncze, drobne ognisko hiperintensywne w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR, a niewidoczne w obrazach T1 zależnych o średnicy 0,4 cm, mogące odpowiadać pojedynczej zmianie naczyniopochodnej do różnicowania z drobną zmianą demielinizacyjną. Niewielka asymetria szerokości komór bocznych - prawa nieco szersza.

Elektroencefalogram:
Zapis niskonapięciowy, ubogofalowy ( dominuje we wszystkich odprowadzeniach czynność wolna), fale alfa skąpe okresowo rejestrują się w odprowadzeniach tylnych skroniowo potylicznych. Aktywacja, w tym podwójna próba Hw nie zmienia zapisu. Bez cech ogniskowego uszkodzenia, asymetrii i zmian napadowych.

Mógłby mi ktoś odpowiedzieć co mogłoby mi dolegać??? Lekarz w szpitalu stwierdził, że mam czekać na pogorszenie stanu zdrowia i wypisał mnie do domu.....

Pozdrawiam serdecznie Mateusz

Mateusz 2010-08-05, 14:07

Na podstawie przedstawionych wyników nie jest możliwe postawienie diagnozy. Na podstawie badań nie można potwierdzić rozpoznania SM, które czasami może zaczynać się tak nietypowo. Dlatego trzeba obserwować stan kliniczny, gdyż nie ma objektywnych wskaźników choroby. Czasami tak też objawia się nerwica.

Tomoo 2010-08-31, 13:38

Mam podobne -katastrofa
jak to cztyasz mateusz to skontaktuj sie ze mna

renata 2010-12-03, 21:04

Ja też to mam :( odezwijcie się

Artur 2012-01-02, 01:24

W przypadku rozpoznania SM ważne są przede wszystkim objawy kliniczne oraz wynik MR głowy, a także badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.

neuron 2012-01-04, 22:30